XRP

Ripple (XRP) Yöneticisinden Şok Açıklama: “Bu, Bizim İçin Felaket Olur!”

Ripple CTO'su David Schwartz, attığı Tweet'inde XRP için önemli bir konuya değindi.

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu (CTO) David Schwartz, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde, ABD hükümetinin Bitcoin’i yasaklamasının Ripple için felaket olacağını söyledi.

Buna ek olarak Schwartz, Ethereum’un kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının da aynı şekilde XRP için korkunç sonuçları olabileceğini ifade etti.

Schwartz’ın bu Tweet’i, Castle Island Ventures kurucularından Nic Carter’ın San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple’ı, Bitcoin ve Ethereum’a zarar vermekle suçlamasının ardından geldi.

Ripple (XRP) Daha Önce Bitcoin’i Zan Altında Bırakmıştı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçmiş dönemde yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in enerji tüketimini yanlış bir şekilde yansıtmıştı.

Garlinghouse, XRP tokeninin Bitcoin’den 100.000 kat daha verimli olduğunu iddia etmişti. Bu açıklamalarının ardından kripto para topluluğundan büyük bir tepki alan ünlü CEO, geri adım atmış ve Bitcoin’in yasaklanması lehine bir görüş bildirmediğini belirtmişti.

Ripple’ın eski CEO’su Chris Larsen ise Bitcoin’e karşı çok daha agresif bir tutum almasıyla tanınıyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında Larsen, Bitcoin’in, Ethereum’a benzer bir şekilde Proof of Stake mekanizmasına geçmesi gerektiğini belirtmiş ve denetleyici kurumların Bitcoin madencilerini cezalandırmasını istemişti.

Larsen, Aralık ayında yayınladığı bir blog gönderisinde ise, BTC’nin bu tür bir değişim yapması halinde büyük şirketlerin bundan fayda göreceğine dair bir açıklama yapmıştı.

Kripto para topluluğu tarafından olasılık dışı olarak nitelendirilen bu durumu bazı kişiler dalga konusu haline getirmişti.

Benzer şekilde David Schwartz da, “teknolojik bir çıkmaz” olarak nitelediği Proof of Work mekanizmasını sert bir şekilde eleştirmesiyle tanınıyor.

Ünlü CTO ayrıca Bitcoin’in yeterince merkezsiz olmadığını iddia ederek bir tür %51 saldırısına karşı savunmasız olduğunu düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu