Kripto HaberleriHaberlerRipple Yatırımcılarının Avukatı Konuştu! XRP İçin İyi Bir Karar Gelecek Mi?

Ripple Yatırımcılarının Avukatı Konuştu! XRP İçin İyi Bir Karar Gelecek Mi?

Ripple'da gözler mahkemenin özet kararında.

Takip et

SEC‘in XRP‘nin menkul kıymet olduğu iddiasıyla açtığı davada gözler mahkemenin özet kararına çevrildi.

Ripple yatırımcıları mahkemeden gelecek haberlere odaklanmışken, avukatlardan farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Ripple yatırımcılarının avukatlığını üstelenen John Deaton davanın sonucuna ilişkin son değerlendirmelerinde, özet kararın büyük bir etki yaşatacağını ancak ileriki aşamalarda temyiz mahkemesinden çıkacak kararın daha önemli olduğunu ifade etti.

İşte Deaton’un değerlendirmeleri:

“XRP davasında temyiz mahkemesinin kararı bölge hakiminin kararından çok daha önemli olacak.

Elbette Yargıç Torres’in kararının büyük bir etkisi olacak. Aslında bu karar SEC’in ve Gary Gensler’ın kripto para birimleri üzerindeki “uygulama yoluyla düzenleme ve denetim” metodunun sonlanıp sonlanmayacağını belirleyecek.

Eğer karar SEC’in lehine çıkarsa Gary Gensler’ın metodu kazanacak. Ripple kazanırsa SEC’in bu uygulaması son bulacak.”

Mahkemenin muhtemel kararı üzerine de yorum yapan Deaton, mahkemenin ikili bir karar verebileceğini ve Ripple’ın kayıtsız menkul kıymet sunduğuna ancak XRP’nin tek başına bir menkul kıymet olmadığına hükmedebileceğini söyledi.

Deaton’a göre buradaki tehlikelerden birisi de, kayıtsız menkul kıymet davalarında satış gerçekleşmese de ihlal kararı verebilmesidir. Buna göre böyle bir teklif sunulması dahi yasanın ihlali olarak değerlendirilebilir.

Ripple onca badire atlatmasına, ayı piyasasına ve SEC tehdidi altında kalmasına rağmen en büyük 7. kripto para birimi olmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları