BitcoinHaberlerXRP

Ripple Yetkilisi: XRP dünyada en çok kullanılan kripto para

Ripple pazar stratejisi şefi olan Cory Johnson, XRP'nin Bitcoin'den daha fazla kullanıldığını ifade etti.

Ripple Labs’ın pazar stratejisi şefi Cory Johnson, XRP ile Bitcoin‘i karşılaştırdı. Bitcoin ağında bazı kısıtlamaların olduğunu ve bu nedenle madenciliğinde giderek pahalılaştığını ifade eden Johnson, dakika başına kaç işlem yapıldığı hakkında kimse konuşmuyor şeklinde açıklamada bulundu.

Johnson ayrıca Bitcoin madencilerinin sorunlu bir şekilde dağıtıldığını ve gücün yüzde 80’inden fazlasının Çin’de olduğunu sözlerine ekledi.

XRP’de Madencilik Olayı Yok

XRP’de madencilik olayı olmaması birçok kesim tarafından “kripto paraların doğasına aykırı” şeklinde eleştirilse de Johnson bu konunun daha iyi olduğunu ifade etti.

XRP‘de madenciliğin olmadığı ve saniyede 1500 işlem gerçekleştirilebildiğini sözlerine ekledi. Dünyada 150’den fazla bölgede müşterileri olduğunu ifade eden Johnson, XRP’nin dünyada Bitcoin’den bile daha fazla kullanıldığını ve bu sayede birçok havale şirketi ve bankaların işlemlerini kolaylaştırdığını açıkladı. XRP’yi kullanan kurumsal şirketlerin 4 gün süren işlemlerini 2 dakika içerisinde ve daha masrafsız bir şekilde yaptığına değindi.

Madencilik sisteminin olmaması ve ağın bir şirket tarafından yönetilmesi sebebiyle transferlerin daha güvenli ve daha hızlı olduğu açıklamasında bulunuldu.

Tüm bu açıklamalardan sonra Bitcoin ile XRP teknolojisi karşılaştıran Johnson, Bitcoin’in teknolojisinin yetersiz olduğunu ifade etti. Bitcoin ağının ve teknolojisinin hızlı işlem yapmak için yetersiz olduğunu fakat XRP’nin bu sorunu uzun süre önce çözerek çok iyi performans gösterdiğini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
CryptoGlobe
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu