blank
Haberler

Ripple: YouTube Dolandırıcılık Uyarılarımızı Dikkate Almadı

XRP'nin üreticisi Ripple'dan yeni iddia.

Ripple denince akla ilk gelen ‘satışlar’ ve buna karşıt yaptığı açıklamalar geliyor olabilir. Ama bu kez Ripple’dan farklı bir açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamaya göre “XRP çekilişi” adı altında yayınlar konusunda YouTube yetkililerini uyardıklarını aktaran şirket, “bu konuda YouTube’a daha önce defalarca kez bunun bir dolandırıcılık olduğunu ve Ripple olarak ‘XRP çekilişi’ düzenlemediğimizi defalarca kez bildirdik. Bu konuda YouTube hiçbir adım atmadığı gibi uyarılarımıza yanıt vermedi” dedi.

YouTube dahil olmak üzere özellikle Facebook ve Twitter’da spam ve dolandırıcılık amaçlı sponsorlu içerikler yer alıyor. Bunların denetlenmemesi sonucunda kredi kartı bilgileri ele geçirilebiliyor ve çok kötü büyük kayıplar ortaya çıkabiliyor. Milyonlarca dolarlık kayıpların yaşandığı dolandırıcılık camiasında YouTube ve diğer şirketlerin neden bu tür uyarıları ve şikayetleri ‘dikkate almadıkları’ merak konusu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu