blank
HaberlerXRP

Ripple’da (XRP) Deprem Sürüyor! Bitwise XRP Pozisyonunu Tasfiye Etti

Ünlü kripto değere bir darbe de Bitwise'dan geldi.

SEC’in Ripple‘a karşı açacağı dava haberinin resmiyet kazanmasının ardından adeta kaos ortamının içine düşen Ripple (XRP) için işler kötüleşmeye devam ediyor.

Özellikle bazı borsaların Ripple (XRP)’yi delist etme kararının ardından iyice kızışan kripto camiasında bir darbe de kripto varlık yöneticisi Bitwise’dan geldi.

XRP pozisyonunu kapatan Bitwise, kripto para endeks fonunda XRP pozisyonunu tasfiye ettiğini bildirerek “menkul kıymet olma riski olan varlıklara yatırım yapmıyoruz ve endeks fonunda yer vermiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu. Söz konusu kararın alınmasında SEC’in Ripple’a karşı açtığı dava haberinin etkili olduğunu belirtti.

Bitwise’ın ilgili tasfiye kararından önce kripto endeks fonunda yüzde 3,84’lük bir paya sahip olan XRP, an itibarıyla 0,316 dolardan işlem görüyor ve Tether’in ardından 4. sırada yer alıyor.

Birçok uzman isme göreyse XRP’de yaşanan depremin artçıları da olacak ve ünlü kripto değeri delist eden borsalar sadece OSL, Beaxy ve CrossTower olmayacak. Şu ana kadar %41’lik değer kaybı yaşamış olan XRP’nin eğer böyle giderse Coinbase gibi dev borsalardan da delist edilmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu