Kripto HaberleriHaberlerRipple'dan Dev Piyasa

Ripple’dan Dev Piyasa

Takip et

Ripple şirketi, yaptığı atılımla adından söz ettirmeyi başardı. 308 milyon dolar değerinde olduğu açıklanan bir milyar XRP’yi hesaplardan çıkardı ve piyasaya sürdü. Ayrıca geçtiğimiz saatlerde beş adet büyük Bitcoin (BTC) işlemi gerçekleşti. Ripple şirketinin, 1 milyar XRP’yi piyasaya sürme hamlesi büyük yankı uyandırdı.

Her Ay 1 Milyar XRP

Her ay düzenli olarak 1 milyar XRP’yi piyasaya süren Ripple, edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz ay da aynı işlemi yaptı. Piyasaya çıkarılan XRP’lerin bazılarının satıldığı, bazılarının ise şirket ihtiyaçları için harcandığı belirlendi. XRP’ler de ilginç olan ise kripto para borsalarında satılmıyor olması. Ripple şirketinin XRP’leri parça parça olarak piyasaya sürmesi ve bu konuda açıklama yapmasının sebebi ise, aylık ne kadar XRP satıldığının kamuya açıklanması.

Toplam XRP talebinin yarısından fazlasına sahip olan Ripple, düzenli olarak bir milyar varlığı emanetten çıkarıyor. Çıkardığı varlıklardan bir kısmını hemen satıyor ve geri kalanları o ayın sonunda hesaplara iade ediyor. Bu varlıklardan herkes piyasa fiyatıyla satın alabiliyor. Bu yılki verilere göre, şirketin satışlarında diğer yıllara oranla %31’lik artış olduğu görülüyor. Ripple’in 2016’dan beri toplam 890 milyon dolarlık XRP sattığı açıklanırken, bu satışların, %34’ünün kripto para borsalarına, %66’sının ise kurumsal alanda satıldığı söylendi. Şirketin XRP Piyasaları analizinde Ripple’ın son üç ayda 169 milyon dolar XRP sattığı görülüyor.

Beş büyük Bitcoin işlemi bir iki saat önce gerçekleşti. Kimliği açıklanmayan para transferleri analizlere yansıdı. Analize göre 25,7 milyon dolarlık 4.824 bitcoin transferi az önce gerçekleşti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları