HaberlerXRP

Ripple’ın Eski Kurucularından Jed McCaleb: “XRP Satışları Konusunda Her Zaman Şeffaf Davrandım!”

McCaleb, yapmış olduğu XRP satışlarının piyasayı etkilemediği görüşünde.

Ripple şirketinin her ay gerçekleşen yüklü XRP satışları yatırımcıları tedirgin etmeye ve tepki çekmeye devam ederken Ripple’ın eski kurucu ortaklarından Jed McCaleb’ın yapmış olduğu XRP satışları da tartışma yaratmış ve McCaleb yakın zamana kadar sessizliğini korumuştu. McCaleb’ın piyasayı baskıladığı tartışmaları sürerken eski Ripple kurucusundan konuyla ilgili samimi açıklamalar geldi.

Bilindiği gibi bir süre önce Whale Alert, McCaleb’in yaptığı satışların piyasayı etkileyip etkilemeyeceğini mevzu bahis etmişti. İşte tam da bu nokta da McCaleb yapmış olduğu XRP satışlarının bu denli tepki çekmesini anlamlandıramadığını ifade etti. McCaleb’a göre piyasada kendisinden çok daha XRP satışı gerçekleştiren yatırımcılar var.

Bu zamana kadar XRP konusunda hep şeffaf olduğunu dile getiren McCaleb, yaptığı satışlarla herhangi bir şirketi ya da piyasayı olumsuz etkilemek gibi bir niyeti olmadığından bahsetti ve dahası yıllardır sistematik bir şekilde gerçekleştirdiği XRP satışlarının son derece yavaş ve istikrarlı olduğunu dile getirdi. Şu ana kadar da söz konusu satışların piyasalarda herhangi bir olumsuz etki yaratmadığının aşikar olduğunu sözlerine ekledi.

7 sene öncesine kadar Ripple ile ortaklığı süren McCaleb, şu an Stellar’ın CTO’luğunu yapıyor. Birçoklarına göre McCaleb’ın XRP satışlarını bir savaş olarak tanımlanmasının nedeni Stellar’ın Ripple’ın rakibi olarak görülmesinden kaynaklanıyor. McCaleb ise söz konusu iki şirketi rakip olarak görmediğini vurguluyor.

Blockchain ağındaki tüm paydaşların ortak bir amaç için çalıştığını ve birbirlerini desteklemeleri gerektiğini vurguladı ve kendisinin Stellar ekosistemini geliştirmek için uğraştığını da sözlerine ekledi.

McCaleb her ne kadar söz konusu satışların piyasayı etkilemediğini ifade etse de Mati Greenspan gibi düşünenler de var. Greenspan, toplu satışların XRP fiyatına büyük etki ettiğini düşünüyor.

Bununla birlikte Ripple ile McCaleb arasındaki satış anlaşmasının 2020’de bitmeyeceği ve sözleşmenin 2023’e kadar uzayacağı Ripple Şirketi tarafından teyit edilmiş durumda. Bu durumda XRP yatırımcılarının söz konusu satışlarla ilgili telaş yapmalarını gerektirecek en önemli etken şimdilik ortadan kalmış görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu