Altcoin

Ripple’ın Müjdeli Haberi NFT Sektörünü Rahatlatacak Mı?

Ripple, 250 milyon doları NFT desteğine ayırıyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilen Ripple, gelişmelere ise ara vermeden devam ediyor.

Ripple, ABD’nin baskıları sonrası Asya piyasasına odaklanmıştı ancak son dönemde Çin’den gelen haberler hiç iyi değil.

Ripple’ın bunun üzerine biraz daha fazla merkeziyetsizliğe odaklandığı ve buna ek olarak NFT furyasını yakalamaya çalıştığı görülüyor.

Ripple’dan NFT Desteği

Ripple ağa gelebilecek olan akıllı kontrat desteğine ek olarak şimdi de tam olarak buna yönelik bir fon duyuruldu.

Ripple, 250 milyon dolarlık Creator Fund isimli fonunu duyurdu ve bunun özellikle Ripple ağında NFT kullanım alanlarına yönelik olacağının altını çizdi. Ripple, söz konusu 250 milyon dolarlık fon ile XRP Ledger üzerinde daha çok NFT koleksiyonu üretilmesini ve bu NFT’lerin kullanım alanlarını çeşitlendirmeyi hedefliyor. Ripple tarafından yapılan ek açıklamada, ağdaki “creator” olarak ifade edilen NFT tasarımcılarının finansal destek ve pazarlama desteği, teknik destek ve daha iyi bir NFT geliştirilmesi için teşvik alacağı vurgulandı.

Ripple son olarak özellikle “premium” NFT projelerine yönelik destek verileceğinin altını çizerek aslında yetenekli NFT sanatçılarını ağa çekmeye çalıştığını gösterdi.

Sektör Rahat Nefes Alabilir

NFT furyası daha önce Ethereum, Solana ve Avalanche gibi önde gelen ağlara inanılmaz bir fiyat artışı sağlamıştı ve şimdi de bunun XRP için benzer bir etki yaratması beklenebilir. Tabii ki bunun için gerçekten önemli NFT projeleri görülmeli.

Öte yandan mevcut platformlarda NFT için Ethereum ağı kullanıldığı için üreticiler tarafından koleksiyonların yüklenmesi ve aktarımlar çok maliyetli olabiliyor. Özellikle Ripple tarafından bunun yapılması maliyet noktasında da çok büyük avantaj sağlayabilir. Bu da henüz patlama noktasında olan ve birçok uzmana göre “başında” olunan NFT sektörünün çok daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu