Kripto HaberleriXRPRipple'ın SEC Karşısındaki Son Zaferinden Sonra XRP'yi Neler Bekliyor?

Ripple’ın SEC Karşısındaki Son Zaferinden Sonra XRP’yi Neler Bekliyor?

Takip et

Cryptolaw kurucusu John Deaton, Ripple’ın SEC karşısındaki “adil bildirim savunması” zaferinden sonra yaşanabilecek senaryoları sıraladı.

Hafta sonu yaşanan pozitif gelişmelerde yargıç Analisa Torres, XRP’nin “adil bildirim savunmasına” SEC’in yaptığı itirazı reddetmişti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında bu kararın XRP için “büyük bir zafer” olduğunu iddia etmişti.

İlgili Haber
Ripple-SEC Davasında Sıcak Gelişmeler! "XRP İçin Büyük Galibiyet"

“XRP ile SEC Arasında Uzlaşma Gerçekleştiğini Düşünmüyorum”

Bununla birlikte bir Ripple kullanıcısı, Cryptolaw kurucusundan 14 günlük keşif süresinin ardından gerçekleşmiş olan Ripple-SEC arasındaki uzlaşma görüşmelerine ışık tutmasını istedi. Deaton ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Herhangi bir uzlaşma gerçekleştiğini düşünmüyorum. Şimdi ise itirazının reddedilmesi ile birlikte SEC’in Ripple’ın taleplerine cevap vermek için 30 günü olacak. Buna ek olarak halen yargıç Netburn’ün e-postalar ve Estabrook notları hakkında karar vermesini bekliyoruz.”

Cryptolaw kurucusu tarafından “en büyük karar” olarak adlandırılan yargıç Sarah Netburn’ün SEC’in yeniden değerlendirme talebi kararı ise Ripple ve XRP topluluğu tarafından halen heyecanla bekleniyor.

XRP topluluğu avukatı yaptığı açıklamasında kararın tarihi ile ilgili şunları söyledi:

“Henüz gerçekleşmediği için şaşkınım, önümüzdeki hafta kararın verilmesini bekliyorum.”

Estabrook notları 2018 yılında Elad Rosiman ile Brad Garlinghouse arasında gerçekleşen toplantı sırasında kaydedilmiş ve 2022 yılının Ocak ayında ise gün yüzüne çıkmıştı.

Notlar, Estabrook’un SEC’deki görevinden ayrılırken masasını temizlediği sırada bulunmuştu.

Sonuç olarak yargıç Netburn’ün 63 e-posta ve Estabrook notları hakkında vermesi beklenen kararlar ve SEC’in Ripple’ın taleplerine vermesi beklenen cevap 30 gün içerisinde gelecek.

Olumlu ya da olumsuz gelişmelerin özellikle bu dönemde XRP fiyatını doğrudan etkilemesi bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları