Kripto HaberleriHaberlerRipple'ın Son Zaferinden Sonra XRP-SEC Davası Nasıl Devam Edecek? Avukat Süreci Açıkladı!

Ripple’ın Son Zaferinden Sonra XRP-SEC Davası Nasıl Devam Edecek? Avukat Süreci Açıkladı!

Takip et

Yargıç Analisa Torres Cuma günü XRP davasında Ripple ve diğer davalılar için büyük bir zafer ilan etmişti. Mahkeme, ABD SEC’in itirazını reddederken, komisyonun önemli Hinman konuşma belgelerini teslim etmesini emretti.

Ripple Davasında SEC’in Bir Sonraki Adımı Ne Olabilir?

Daha önce Yargıç Sarah Netburn, SEC’in Hinman konuşmasıyla ilgili belgeler üzerindeki avukat-müvekkil gizliliği taleplerini reddetmişti. SEC ise kripto para davalılarının belgeler üzerindeki iddialarını yanlış beyan ettiklerini belirterek karara itiraz etmişti.

Avukat James Filan, SEC’in bu kayıptan sonra kullanabileceği seçenekleri paylaştı. Filan, SEC’in bu emre uymayı geciktirmek için oynayabileceği bir dizi idari kozu olduğunu belirtti. Bununla birlikte, SEC bu geciktirme taktiklerini ilk kez uygulamıyor.

İlgili Haber
Ripple Davasında SEC'e Bir Şok Daha: Sıcak Gelişmenin Ardından XRP Fiyatında Sıçrama Var!

İşte Filan’ın SEC’in Ripple davasındaki sonraki hamlelerine dair görüşleri:

“İlk olarak, Yargıç Torres’ten SEC’in itirazını reddeden kararını yeniden gözden geçirmesini isteyebilirler. İkinci olarak, yeniden değerlendirme talebini atlayıp sadece bugün verdiği kararın temyizini onaylamasını isteyebilirler.

Üçüncüsü, doğrudan Temyiz Mahkemesine bir Mandamus Yazısı Dilekçesi ile gidebilirler.  Daha önce de belirttiğim gibi, bunların hepsi başarı olasılığı düşük hamleler.

Ancak SEC belgelerin yayınlanmasını geciktirmek isterse, bu hamlelerden herhangi birini ya da hepsini deneyebilir ve bu da 2 ila 3 ay daha sürebilir.  Ancak bu geciktirme girişimlerinin hiçbiri özet yargı takvimini etkilemeyecektir.”

XRP avukatı, yargıcın aldığı son karardan memnun olduklarını da belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

Ah! Ah! Neler yazmak istiyorum da terbiyem el vermiyor.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları