blank
HaberlerXRP

Ripple’ın XRP İçin Bu Akşam Yapacağı Savunmanın Detayları Ortaya Çıktı!

Ripple savunmasında neyi ön plana çıkartacak?

ABD’nin en büyük  blockchain şirketlerinden olan Ripple ve ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC arasındaki davada bugün birçok şey açıklığa kavuşturulabilir. 30 Nisan gecesinde gerçekleştirilecek olan duruşma öncesinde ise Ripple’ın savunmasının bir kısmı ortaya çıktı.

Ripple ve SEC Arasında Ne Görüşülecek?

Aslında bu duruşmanın kaynağı 21 Nisan tarihindeki SEC bildirisine dayanıyor. Ripple, mahkemeye yaptığı talep doğrultusunda SEC’nin özellikle Bitcoin ve Ethereum’u kapsayan araştırma ile notlarına erişim hakkı elde etmişti. SEC ise Ripple’ın bunu düzgün kullanmadığını ve SEC çalışanlarının konuşmalarının ve e-postalarının da talep edildiğini vurguladı. SEC, bu kapsamda ilgili erişimin iptalini talep etti. Ripple avukatları ise şimdiki savunmalarında SEC’nin bu talebinin iptalini istiyor. Ripple, SEC’nin ilgili mahkeme kararını kasıtlı olarak yanlış yorumladığını ve davanın ilerlemesine ket vurmak istediğini belirtmekte.

Ünlü savunma avukatı James K. Filan tarafından aktarılan bilgilere göre ise duruşmada görüşülecek bir diğer konu SEC’nin denizaşırı regülatörlerle olan konuşmaları. SEC, diğer regülatörler ile iletişime geçerek Ripple ile ilgili belgeleri talep etti. Ripple ise şimdi bunun SEC’nin yetkisinde olmadığını belirterek mahkemeden buna yönelik bir karar alınmasını talep edecek. Ripple Labs geçtiğimiz haftalardaki duruşmada zafer alsa da hala kazanılacak bir savaş var ve bu durumun nasıl ilerleyeceği bilinmiyor. Bugünkü duruşma ise XRP yatırımcıları için belirleyici ve kesin olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu