blank
HaberlerXRP

Ripple’ın (XRP) İki Numaralı Adamından Şok Açıklama: “En Büyük Hatamız…”

İtiraf mı, öz eleştiri mi?

SEC’in Ripple’a karşı açtığı dava sonrası konuşması beklenen ancak uzun süredir sessizliğini koruyan şirketin iki numaralı adamı David Schwartz’dan bomba gibi itiraflar geldi!

Bir haftalık sessizlik yeminini bozan Ripple CTO’su Schwartz, şirket olarak yaptıkları en büyük hatanın milyarlarca XRP’yi şirket ortaklarına dağıtmak yerine kendilerine ayırmaları olduğunu belirtti.

Aslında herkes Schwartz’ın Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a destek çıkarak mücadeleyi sürdüreceklerine dair açıklama yapmasını bekliyordu ancak beklenen olmadı ve Schwartz adeta ters köşe yaparak topluluğu şaşkınlığa uğrattı.

Ünlü CTO, şirket olarak ilk başlarda ellerindeki XRP’leri karşılıksız dağıttıklarını ancak bir süre sonra bu politikadan vazgeçtiklerini ifade etti.

Başta ellerindeki XRP’leri piyasaya pompalamayı düşündüklerini ancak bu durumun ilerleyen dönemde piyasada manipülasyona sebep olabileceği endişesiyle XRP’leri kendi ellerinde tutmaya karar verdiklerini ifade eden Schwartz, bu durumu en başta böyle planlamadıklarını ancak işler içinden çıkılmaz bir hal aldığı için buna mecbur olduklarını söyledi. Gelinen durumda da Ripple şirketi toplam XRP arzının yüzde 50’sini elinde tutmuş oldu.

Şirket politikasında büyük bir hataya sürüklendiklerini adeta itiraf eden ünlü CTO “XRP’lerin hepsini elden çıkarmayı planlıyorduk ancak elimizden çıkarılan XRP’ler yatırımcılar tarafından piyasada XRP fiyatının düşüşüne neden oldu. Bu sebeple de bu XRP’leri kendimize saklamaya karar verdik.” dedi.

Sosyal medyada Schwartz’ın bu açıklamasını yanıtlayan bazı uzmanlar, “Eğer XRP’leri dağıtamıyorsanız çözüm olarak elinizdeki XRP’leri yakabilirdiniz/yok edebilirsiniz.” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

13 Yorum

 1. Bu adamaları hiç sevmedim hep itici geldiler bana bir açgözlülük vardı hep fiyat yukarı gittiğinde bu tiplerden biri çıkıp yüklü satış yapıp ve fiyatı tekrar aşağı çekiyordu belki bunu çoğu yapıyordur bilmiyoreumama unlar kadar dikkatimi çeken yoktu ve sonuç ortada butip insanalşar’a dünyayıda versen doymuycak sende Ay’ı mars’ı diyer gezegenleri isteyecek yapıda inaslar olduklarını düşünüyorum. bu düşüncemi ancak Abd’de başkan deyişikliğiyle birlikte bir çözüm bunursa ozaman arkada bir savaş olduğunu ve konun siyasi olduğunu büyük resime bakmak gerektiğini anlatcak bize.yinede u adamların sevimsiz olmadıkları anlamına gelmiycek benim için.şahsen sadece bu davadan kısa bir zamöan önce düzenledikleri ve büyük borsalarınmda destekledi airdroptan faydalanmak için günlük alım yaptım.konuıs açılmışken bu airdropptan bilgisi olan varmı acaaba güme gitmemişitr umarım

  1. Valla airdropla ilgili bi gelişme yok, önümüzdeki aylarda dağıtılacakmış muş miş. Araştırdım da kesin birşey bulamadm

 2. Kendi ipini cekecek tipler degil bunlar manipule ettiler ve simdide topluyorlar.Hak ettigi degere gelecek..

 3. hala elinde xrp olan saf varsa adama kimse kızmasın. temel sıfırı tüketti daha teknik işleyecek dibi görmedi henüz

 4. Piyasadakileri geri topladiktan sonra istedikleri artışa ulaştıktan sonra tekrar piyasaya surecekler, danışıklı dövüşün alası, piyasaya sürülen xrp bence ellerindekinin hepsiydi. Yani kısacası geri toplamak için güzel senaryo. Hem şirketin üst düzey iki yöneticisi neden farklı ağızdan konuşsun ki, bu hiç mantıklı değil 🤷🏻‍♂️

  1. Size aynen katılıyorum.XRP diğer kripto paralar içerisinde en istikrarlı olarak yürüyen tek parayı.Ellerinde kalmayınca ucuza alma seneryosu !!!!

 5. Ya kardeşim ne pişmanlığı ne hatası hepsi dayanıklı dövüş. Bence bu davayı bile kendileri kurguluyor. Ellerindeki xrp yi satmak için bahane yaratıyorlar. Bakın 0.8 lerden bir anda 0.2 lere geldi. Ellerindekileri iyice sattıktan sonra bakın nasıl davayi cekecekler yukselticekler geri.

  1. İyide neden 0.8 den satmadı da 0.2 ye düşünce satıyor . 0.8 den de satabilirdi . 0.8 dediğiniz zaten piyasa fiyatı. Adam niye malın fiyatını düşürüp satsın . Aptal mi ki

   1. Satislar yapildi sirket hissesinde ripple kalmayinca sirektin varlik uzerinde bir etkisi kalmayacagi icin sirket adina bir manipülasyon yaparak ripplenin degeri 0.20 sentlere kadar dusurup tekrar sirket bunyesinde toplamak ve soz haklarini devam ettirmek borsada herzaman olan ragbet goren cinsten bir oyun danisikli dovus

   2. 0.8 den sattıkları için dibe indi daha bunun neyini anlamıyorsun ..sec açıklama yapmadan 0.8 lerden başladılar satmaya 0.5 kadar düşmüştü zaten seç davayı açıklayınca da millet sattı dip yaptı.simdidr sattıklarını dipten öldü fiyatından toplayacaklar taktik bu yok batacak yok yokolacak ayağına milleti panikletip sattirmak

  2. kurguya göre alttan kendileri toplatıp, davayı lehine çevirdikten sonra yükseken trendde çıkaracaklar demek sanki daha makul duruyor. zaten büyük borsalarında delist açıklaması yapmasındaki maksat dip yaptırmak.Kurgu değilse bile Dava konusunda ellerinde, durumu lehine çevirecek bğyük bir koz olmalı. Şayet böyleyse kripto cüzdanına xrp basmak riskli ama büyük bir kumar olabilir. Karayı gördüğümüzde halen bir alım fırsatı varsa, tutmak akılkıca olur. Bu muhtemelen boğa nın pik noktalarında gerçekleşir.


Başa dön tuşu