Haberler

Ripple’ın Milyonlarca Dolar Yatırım Yaptığı Şirket İflas Etti!

XRP kripto parasının sahibi Ripple'ın, 2018 yılında desteklediği şirket resmen kapandı.

Ripple şirketi bilindiği gibi ödeme sistemi ile birçok banka ve kurumla anlaşarak kendi ağına bu sistemleri dahil etmeyi ve özellikle uluslararası para aktarımlarını hızlı ve masrafsız bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz dönemde birçok banka ve kurumla anlaşan Ripple şirketi 2018 yılında eşler arası kiralama girişimi olan Omni’ye yatırım yapmıştı.

Ripple’dan 25 milyon dolar yatırım alan Omni bu özelliği ile Ripple’ın yatırım yaptığı ilk şirketlerden biri olmuştu. Platform sayesinde kullanıcılar günlük kullanılan birçok eşyayı başka kullanıcılardan temin edebiliyor ve kiralayabiliyordu. Ayrıca Omni platformunda para birimi olarak ise en çok tercih edilen birimlerden birisi de XRP’ydi.

Her ne kadar Coinbase gibi dev borsalardan da Omni için satın alma teklifleri yapılmış olsa da şirketin kendi değil şirket çalışanları Coinbase tarafından transfer edilmişti. Gelinen noktada Omni an itibarı ile iflas ettiğini duyurdu.

beomni.com sitesine girenler sitedeki bu yazı ile karşılaştı:

2014 yılından beri kendimizi ihtiyacınız olan şeylere, ihtiyacınız olan zamanda erişiminiz olmasına adadık. Toplulukları daha fazla paylaşmaya, daha az satın almaya teşvik etmeye çalıştık. Küçük işletmeler ve bunların hizmet verdiği topluluklar ile çalışmaktan onur duyuyoruz.

Uzun bir düşünme sürecinden sonra platformumuzu kapatma ve işlemlerimizi sonlandırma kararına vardık.

Her şeyden önce geçtiğimiz bir buçuk yıllık sürede bize inanılmaz bir sevgi ve destek gösteren müşterilerimize, ortaklarımıza ve topluluğa teşekkür etmek istiyoruz. Omni’yi doğum günü partilerinden aile toplantılarına ve bunun gibi hayatın önemli olaylarına dahil ettiğiniz için teşekkürler. Hayalimizi sizinle paylaşmak çok güzeldi ve umuyoruz ki daha fazlasına erişip daha az satın almaya yönelik yeni yollar aramaya devam edersiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu