coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaRobinhood Milyonlarca Dolarlık Cezayı Ödemeyi Kabul Etti!

Robinhood Milyonlarca Dolarlık Cezayı Ödemeyi Kabul Etti!

ABD'li aracı kurum, COVID çöküşü esnasında devre dışı kalması nedeniyle ceza ödemeyi kabul etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler aracı kurumu Robinhood, hakkında devam eden soruşturmada düzenleyici kurumlar ile anlaştı. Dev aracı, COVID-19 çöküşü esnasında müşterilerine hizmet veremediği için 10.2 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti.

Kuzey Amerika Menkul Kıymet Yöneticileri Derneği, yakın tarihte yaptığı duyuruda aracı kurumun teminat hesaplarında ve onay sürecinde eksiklik bulunduğunu, Robinhood’un verdiği hizmette yetersiz kaldığını açıkladı.

Dernek başkanı Andrew Hartnett şu sözlere yer vererek Robinhood’u eleştirdi:

“Robinhood, müşterilerine hizmet verdiği süre boyunca pek çok kez kesintiler ile karşı karşıya kaldı. Şirketin müşteri yükümlülükleri konusunda daha hassas davranması ve eksiklerini kapatmasını temenni ediyoruz.”

Ceza anlaşmasının ardından Robinhood’un devlet ilişkilerinden sorumlu yöneticisi Lucas Moskowitz, sorunu eyaletler ile ortaklaşa çözdüklerine değindi. Moskowitz, bu süreci arkada bıraktıkları için memnun olduklarını ve müşterilerin bir daha böyle sorunlarla karşı karşıya kalmaması için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

Ne Yaşanmıştı?

ABD’de özellikle küçük yatırımcıların kullandığı aracı kurum Robinhood, müşterilerine hisse senedinden kripto para ticaretine kadar geniş bir hizmet veriyordu. Mart 2020’de yaşanan COVID çöküşü esnasında Robinhood bir süre boyunca devre dışı kaldı. Müşteriler değer kaybeden hisse ve kripto paralarını zamanında satamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları