Haberler

Robinhood SEC’in Korkusundan SHIB’i Listeleyemiyor!

SHIB listelemeleri gündemde.

Kripto para yatırımcıları bütün bir hafta Shiba Inu’yu konuştu. Uzun süredir devam eden konsolidasyon sürecinden çıkan SHIB Ekim ayında yaptığı yükselişle tüm yatırımcıların ilgisi çekti.

Meme coinlerini seven Elon Musk’ın “hiç SHIB coinim yok” demesi dahi bu ralliyi durduramadı. SHIB şuanda zirvesinden %25 aşağıda olsa da, 30 gün önceki fiyatına göre %700 primle işlem görüyor.

SHIB’deki yükseliş ana akım medyanın da gündeminde.

ABD’nin popüler aracı kurumu Robinhood’un SHIB’i listeleyeceğine ilişkin bir beklenti vardı. Reuters’de yayınlanan son raporlarda, Robinhood’un SHIB’i listelemek için aceleci davranmayacağı belirtildi.

400.000 kullanıcı Robinhood’un SHIB’i listelemesi için imza toplamıştı.

Raporda, Robinhood’un yeni kripto para listelemeleri öncesi daha fazla düzenleyici netlik arama planları olduğu ifade edildi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun son söylemlerinin bu yaklaşımda etkisi olduğu değerlendiriliyor.

Zira SEC başkanı Gary Gensler geçtiğimiz günlerde kripto para ticareti platformlarını uyarmış ve “ticaretine izin verdiğiniz ürünlerin çoğu menkul kıymettir” mesajı vermişti.

Robinhood listelemeleri daha düşük işlem ücreti ile daha geniş kitlelere erişim imkanı sunması bakımından değerli görülüyor. Ancak SHIB’in hali hazırda ABD’de pek çok borsada (Coinbase vs.) listeleniyor olması, Roobinhood listelemesinin çok önemli olmadığını gösteriyor.

Robinhood Dogecoin’i ilk olarak 2018 yılında listelemişti. Haber saatimiz itibariyle Dogecoin’in piyasa değeri 37.4 milyar dolarken, SHIB’in piyasa değeri 37,2 milyar dolar.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bilerek yapıyorlar neden doge varda Shiba yok.

Last edited 6 ay önce by Anonim

Başa dön tuşu