Kripto HaberleriHaberlerRobot Ventures, Eski Goldman Sachs Çalışanını Bünyesine Kattı

Robot Ventures, Eski Goldman Sachs Çalışanını Bünyesine Kattı

Takip et

Yeni nesil blockchain yatırım firmalarından Robot Ventures, önemli bir isimi bünyesine kattı.

Girişim, Ethereum ağı üzerinde bir DeFi gelişticisi ve daha önce Amerikan bankacılık devi Goldman Sachs’ta traderlık yapan Hart Lambur’u bünyesine kattı. Duyuru, Twitter üzerinden yapıldı.

“Yeni girişim ortağımız Hart Lambur, Robot ailesine hoşgeldin. Hart, UMA ve Across protokollerinin geliştiricisi olarak bize büyük bir deneyim katacak. Ayrıca yatırım yaptığımız projeler için de aktif olarak bizimle çalışacak”

2020 senesinde 4 milyon dolarlık fon ile kurulan Robot Ventures, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında Nansen, Argent ve LayerZero gibi şirketler destek verdi.

Girişim, kritpo alanında çalışmalar yapan süper zeka Tarun Chitra’yı kadrosuna kattığında kripto topluluğunda büyük sükse yarattı.

Cornell Üniversitesinde Matematik alanında uzmanlaşan Chitra, ayrıca kripto ağlarını araştıran Gauntlet adlı girişimin de kurucusu.

Hart Lambur ise kripto alanından daha önce, 7 sene boyunca Goldman Sachs’ta faiz traderı olarak çalıştı ve ABD hazinesine likidite sağladı.

Ventures Ne Demek?

Ventures kelimesi, İngilzce dilinde “girişim” anlamına geliyor. Kripto para haberlerinde karşımıza çıkan şirketler ise kripto para satın almak istemeyen, ancak bu alana yatırım yapmak isteyen yatırımcılardan fon topluyor. Toplanan fonlar ile şirketler, araştırmalar yapıp yeni kripto projelerine yatırım yapıyor. Elde edilen kârı ise yatırımcı ile paylaşıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları