Haberler

Roger Ver: Avustralya’da Düzenlenecek Etkinlik İçin Vize Alamadım!

ABD'de işlediği bir suç ömür boyu başına bela oldu.

Roger Ver, Avustralya’da gerçekleştirilecek bir kripto para etkinliği için Japonya’da bulunan yetkili merciye vize için başvurdu. Kendisine verilen cevap ise kendisine belirli nedenlerden dolayı Avustralya devletinin vize vermeyecek olduğu, daha sonra tekrar başvuru yapabilecek olduğu yönündeydi. ABD’de işlediği bir suç nedeniyle 10 ay kadar bir hapis cezası alan Roger Ver, ABD vatandaşlığından feragat etmişti ve bu konuda işlediği suçun kendisine ömür boyu problem çıkaracak olduğunu bilmiyordu.

Her yaptığı vize başvurusu red alan Roger Ver, bu konuda en son başvurusunun red olmasından dolayı Avustralya’ya gidemeyecek ve etkinliğe katılamayacak olduğunu Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile takipçilerine duyurdu.

ABD’de işlenen her bir suç dünya genelinde devletlerin vize konusunda ve vatandaşlık konusunda eğer kişi ABD vatandaşı değilse böyle sorunlar ile karşılaşmasına sebep oluyor. ABD’de işlenen her bir suç kayıt altına alındığı ve adalete güvenin yüksek olmasından dolayı bazı devletler bu tür suçlara karışanlara ABD’nin doğru yanıtı verdiğini düşünerek kişinin ne olursa olsun potansiyel olarak kendi ülkelerinde suç işleyebileceğini düşünerek vize reddi kararı veriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu