HaberlerKripto Para

Rus Bankacılık Devi İlk Kripto Para İşlemine Hazırlanıyor!

Sber, bir ay içinde ilk kripto para işlemini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Rusya’nın en büyük bankalarından olan ve eskiden Sberbank olarak bilinen Sber, kendi dijital platformunda ilk kripto para işlemini bir ay içinde gerçekleştirmeyi planlıyor.

Bilindiği üzere Rus bankacılık devi Sber, bankasının tescilli dijital varlık platformunu çıkarmaya hazırlanıyor.

Rus yerel haber ajansı TASS’ın haberine göre, bu konuda açıklama yapan Sber yönetim kurulu başkan yardımcısı Anatoly Popov bankanın dijital varlık platformuyla ilgili planlarını anlattı:

“Sber olarak dağıtılmış defter teknolojisi gibi yeni teknolojilerin gelişimini ve blockchain teknolojilerinin nasıl geliştiğini inceliyoruz.

Şu anda bunları kullanan birçok proje var ve bu projelerden elbette Sber’de de var.

Bankamızın dijital varlık platformu kabul testlerini çoktan geçti ve platform üzerindeki ilk kripto para işlemi bir ay içinde gerçekleşecek.”

Kripto para birimlerinin yasal statüsü konusunda henüz net bir karara varılmasa da Rusya’da kripto para alanında pek çok gelişme yaşanıyor.

Dijital ruble çalışmalarının da hızla devam ettiği Rusya’da Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin uluslararası ticarette ödeme aracı olarak kullanılabileceği konuşuluyor.

Bu konuda açıklama yapan merkez bankası yetkilisi ‘merkez bankasının uluslar arası ödemeler için kripto paraların kullanımına izin vermeye açık olduklarını’ söylemişti.

İlgili Haber
Rusya'nın Ödemelerde Kripto Para Kullanımına Merkez Bankası'ndan Onay Çıktı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu