Haberler

Rus Bankası Kripto Para Şirketini Satın Aldı!

Rusya Merkez Bankası’nın kripto paralara olan olumsuz ve şüpheci yaklaşımı karşısında Rus bankaları kripto piyasasına karşı ılımlı yaklaşımını sürdürüyor.

Rus yerel haber kaynağı The Bell, Rusya’nın en büyük çevrimiçi bankası Tinkoff’un sahibi olan TCS Holding’in, İsviçreli kripto para şirketi Aximetria’yı satın aldığını bildirdi.

The Bell, ayrıca TCS Holding’in Aximetria’daki hissesinin %83.2 oranında olduğunu da belirtti.

Tinkoff sözcüsü yaptığı açıklamada satın almayı doğrulayarak, Aximetria’nın “Tinkoff Group’un uluslararası genişlemesinin bir parçası olacağını” söyledi.

Sözcü, 2018 yılında Rus yetkililer tarafından İsviçre’nin Zug şehrinde kurulan Aximetria’nın bir kripto para borsası olmadığını, özel müşteriler için dijital varlık hizmetleri sunan bir şirket olduğuna dikkat çekti.

Rusya Merkez Bankası’nın kripto paralara karşı sert duruşu karşısında Rus bankası Tinkoff kripto alanında adımlar atmaya devam etse de bankanın müşterilerine yönelik kripto para hizmeti sunma işini nasıl çözeceği merak konusu.

Zira Tinkoff’un CEO’su Oliver Hughes, daha önceki açıklamalarında kripto para birimlerinin yatırımcılar arasında yatırım yapmak için popüler bir araç olmasına rağmen, Merkez Bankası’nın sert duruşu karşısında bankanın Rusya’da müşterilere kripto hizmeti sunacakları bir mekanizmalarının olmadığını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu