Kripto HaberleriHaberlerRus Meclisinden Kripto Para Hamlesi Geldi!

Rus Meclisinden Kripto Para Hamlesi Geldi!

Takip et

Rusya Federal Meclisi tarafından bugün yayınlanan bir duyuruda kripto para birimlerinin dolaşımı konusu çalışmalar yürütmek için bir çalışma grubu oluşturulacağı ifade edildi.

Meclisin internet sitesinden yapılan duyuruya göre açıklamalar şu başlıklarda toplandı.

“11 Kasım Perşembe günü yapılan genel kurul toplantısında  Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı Andrey Lugovoi kripto para birimlerinin dolaşımı konusunu tartışmak için bir çalışma grubu oluşturma talimatı verdi.

Andrey Lugovoi toplantı sırasında kripto para madenciliğinin yasallaştırılması gerektiğini önererek “bir yasa tasarısı hazırladık ve mutlaka sunacağız.” dedi.

Andrei Lugovoi, madencilerin her yıl kendilerini 2 milyar dolar zenginleştirdiklerini ve vergi ödemediklerini açıkladı. Ayrıca, kripto para birimlerinin yasal olarak düzenlememiş bir alanda bulunması nedeniyle kolluk kuvvetlerinin müdahale imkanlarının kısıtlı olduğunu belirtti.

Parlamenter ayrıca bu konuyu görüşmek üzere Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Komitesi temelinde bir komiteler arası çalışma grubu oluşturulmasını önerdi.

Meclis Başkanı Viacheslav Volodin ise; “Çalışma grubuyla ilgili olarak, Meclis Başkan Yardımcısı Alexei Gordeev’den ilgili komitelerin temsilcilerinden böyle bir çalışma grubu oluşturmasını isteyelim ve Andrei Lugovoi bu konunun başlatıcısı olarak onun yardımcısı olacak” dedi.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları