Kripto HaberleriHaberlerRus Vergi Dairesi Başkanı: "Kripto Para Birimleri Vergi Sistemi İçin Potansiyel Tehdittir!"

Rus Vergi Dairesi Başkanı: “Kripto Para Birimleri Vergi Sistemi İçin Potansiyel Tehdittir!”

Takip et

Rusya Vergi Dairesi Başkanı Daniil Egorov, Rus haber ajansı RBC ile yaptığı röportajda kripto para birimlerinin vergi sistemi için potansiyel bir tehdit olduğunu söyledi.

Kripto para birimlerinin vergi kaçakçılığında potansiyel olarak kullanılması ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Egorov, önemli gelir kaynaklarından biri olan vergi gelirlerini kaybetmek istemediklerini ve kripto para birimlerini ve piyasayı aktif olarak izlediklerini söyledi.

“Kripto para birimlerinin vergi sistemi tabanının önemli ölçüde aşındırabileceğini düşünüyoruz bu yüzden kripto piyasasını yakından izliyoruz.”

Kripto para işlemlerinin rapor edilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Egorov, Rusya Federal Vergi Dairesi’nin (FTS) büyük hacimli kripto para işlemi verilerini işlemek için sistemleri uygulamaya hazır olduklarını ifade etti.

Kripto para birimlerinin vergi kaçakçılığında ve yasa dışı suçlarda kullanılma potansiyeli yüksek olduğundan devletler belirli miktarı aşan kripto para işlemlerinin vergilendirilmesi ile ilgili çalışmalar yapıyor.

Vergilendirme çalışması yapan ülkelerden biri olan Rusya’da, Rus Devlet Duması (Temsilciler Meclisi) Şubat 2021’de yılda 7.800 $’ı aşan kripto işlemlerinin vergilendirilmesine ilişkin bir yasa tasarısını onayladı.

Onaylanan tasarı sorumlu komite olan Devlet Duma Bütçe ve Vergiler Komitesi’ne gönderildi.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

RUSYA EŞŞEK GİBİ KABUL EDECEK ÖNCELİKLE KENDİNCE PİYASAYI KENDİNCE OYNAKLAŞTIRIYOR , ALTTAN ALTTAN TOPLUYOR ZATEN ETF’LERE SICAK BAKTIĞINI ŞİFRELİ CÜMLELER İLE AÇIKLAMIŞTI…YAKINDA YELKENLERİ SUYA İNDİRECEKTİR… ARTIK KISA BİR ZAMAN SONRA RUSYA’NIN DA AÇIKLAMALARI ÇİN GİBİ DEĞERSİZ KABUL EDİLECEKTİR…SONUÇTA MADENCİLERİN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU BAĞIMSIZ TÜRK DEVLETLERİ VE ABD’Yİ ÇOKTAN MESKEN ETTİLER…🤔

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları