Kripto HaberleriHaberlerRus Yetkililer Kripto Para Madenciliğinin Yasallaşmasını İstiyor!

Rus Yetkililer Kripto Para Madenciliğinin Yasallaşmasını İstiyor!

Takip et

Bitcoin ve kripto paralara ilginin giderek arttığı Rusya’da bir dönem kripto paraların yasaklaması konuşulurken şimdilerde kripto para madenciliğinin yasallaşması gündemde.

Çin’in Bitcoin ve kripto para madenciliğine yönelik yasaklarından sonra kendilerine yeni sahalar arayan madencilerin bir kısmının da Rusya’ya yerleşmesi Rus yetkilileri harekete geçirdi.

Yerel haber ajansı Izvestia’nın haberine göre Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı kripto para madenciliğinin yasallaşmasını istediklerini belirtti.

Kripto Madenciliği Yasallaşmalı!

Bakanlık temsilcileri kripto para madenciliğinin bir faaliyet alanı olarak tanınmasını ve bu alanda gerekli düzenlemelerin yapılmasını gerektiğini dile getirdi.

Rusya’nın alt temsilciler meclisi Duma bu konuda Bakanlıklara destek verirken Rusya Merkez Bankası kripto ile ilgili riskleri gerekçe göstererek destek vermiyor.

Çin’in yasaklarından sonra kripto madenciliğinde ABD ve Kazakistan’dan sonra 3. sırada bulunan Rusya’da, bakanlık yetkilileri bu konuda düzenleme yapılması ile hem ülkenin büyük bir kazanç elde edeceğini hem de madencilere fayda sağlayacağını düşünüyor.

Kurumlar bu alanda faaliyet gösteren şirketleri kaydetmek için yeni bir sınıflandırma kodu oluşturulacağını belirtiyor.

Vergi Belirsizliği Var!

Rusya alt meclisi Duma’nın finans komitesi başkanı Anatoly Aksakov, Rusya’da kripto madenciliğinin yasaklanmadığını ancak vergilendirme kuralları ile ilgili de belirsizlik olduğunu söyledi.

Aksakov, burada önemli olan noktanın madencilik sektörüne bir sınıflandırma kodu oluşturmak ve vergilendirme kurallarını belirlemek olduğunu ifade etti.

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in Enerji Haftasında kripto paralar ile ilgili “Kripto paraların değeri var” yorumunda bulunması Rus bakanlıklarını bu konuda çalışma yapmaya yöneltti.

Geçtiğimiz aylarda da Rusya’da petrol gazından çıkan enerji ile Bitcoin madenciliği yapılıp yapılamayacağı tartışılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları