Haberler

Rusya 10 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Alacak!

Rusya'da öğretim görevlisi olan Vladislav Ginko'dan açıklama.

Rusya’da öğretim görevlisi olan Vladislav Ginko, Rusya’nın merkez bankasının 10 milyar dolar değerinde Bitcoin alacak olduğunu açıkladı. Rusya’da yapılan araştırmalar ve hükümetin rezervleri Bitcoin ile doldurmaya başlamasının ilk çeyrekte alınacak 10 milyar dolar değere sahip Bitcoin ile başlayacak olduğu açıklandı.

Rusya Merkez Bankası 2018 yılının ilk çeyreğinde 10 milyar dolar değerinde Bitcoin alacak. Bitcoin merkez bankası tarafından alınacak ve 470 milyar dolar değere sahip rezervler bu başlangıç ile birlikte Bitcoin’e yönelmeye başlayacak. Merkez bankası alacak olduğu Bitcoin’ler ile sürecin ateşini yakmış olacak ve Rusya’da kripto paralar merkez bankasının gözetimi altında olmaya başlayacak. – Rusya’da öğretim görevlisi olan Vladislav Ginko

Kripto para alan merkez bankası sayısının gelecekte yükselmesi beklense de henüz kripto para rezervine sahip merkez bankası sayısının çok az olduğu ve basın yolu ile açıklanmadığı iddia ediliyor ve merkez bankaları tarafından kripto para rezervine sahip olup olmadıkları konusunda çekinceli yanıtlar verilmekte. Türkiye merkez bankasının kasasında Bitcoin veya farklı kripto para birimi olmadığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu