Haberler

Rusya 10 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Alacak!

Rusya'da öğretim görevlisi olan Vladislav Ginko'dan açıklama.

Rusya’da öğretim görevlisi olan Vladislav Ginko, Rusya’nın merkez bankasının 10 milyar dolar değerinde Bitcoin alacak olduğunu açıkladı. Rusya’da yapılan araştırmalar ve hükümetin rezervleri Bitcoin ile doldurmaya başlamasının ilk çeyrekte alınacak 10 milyar dolar değere sahip Bitcoin ile başlayacak olduğu açıklandı.

Rusya Merkez Bankası 2018 yılının ilk çeyreğinde 10 milyar dolar değerinde Bitcoin alacak. Bitcoin merkez bankası tarafından alınacak ve 470 milyar dolar değere sahip rezervler bu başlangıç ile birlikte Bitcoin’e yönelmeye başlayacak. Merkez bankası alacak olduğu Bitcoin’ler ile sürecin ateşini yakmış olacak ve Rusya’da kripto paralar merkez bankasının gözetimi altında olmaya başlayacak. – Rusya’da öğretim görevlisi olan Vladislav Ginko

Kripto para alan merkez bankası sayısının gelecekte yükselmesi beklense de henüz kripto para rezervine sahip merkez bankası sayısının çok az olduğu ve basın yolu ile açıklanmadığı iddia ediliyor ve merkez bankaları tarafından kripto para rezervine sahip olup olmadıkları konusunda çekinceli yanıtlar verilmekte. Türkiye merkez bankasının kasasında Bitcoin veya farklı kripto para birimi olmadığı biliniyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box