blank
HaberlerKripto Para

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan Kripto Para Açıklaması Geldi!

Çin'in dijital yuan çalışmaları diğer devletleri de bu alana yönlendiyor.

Kripto paralar konusunda güzel haberlere hasret kalan yatırımcılara Rusya’dan iyi haberler var. Rus Haber Ajansı Tass’ın haberine göre Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov kripto paralara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bugün yaptığı açıklamada kripto paralara ilişkin değerlendirmede bulunan Lavrov, kripto para birimlerinin uluslararası alanda aktif olarak kullanılacağını söyledi.

“Kripto para birimleri çok önemli bir role sahip. Kripto paraların uluslararası alanda da çok önemli görevler üstleneceği zamanların geleceğini düşünüyorum.”

Rusya’da Çin gibi kendi dijital para birimini çıkarma konusunda istekli. Rusya Merkez Bankası’nın halihazırda dijital ruble çalışmaları ile yakından ilgilendiği biliniyor.

Lavrov Çin’deki dijital yuan çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Rusya’nın da dijital ruble konusunda değerlendirmeler yaptığını ifade etti.

Çin’in dijital yuan konusundaki ilerlemesi diğer devletleri de bu konuda bir adım atmaya zorluyor. Zira Çin bu alanda ilk olmanın avantajını kullanabilmek için var gücüyle çalışıyor. Çin’in Bitcoin ve kripto paralara yönelik baskıcı politikasının arkasında da dijital yuan çalışmalarının olduğu biliniyor.

Çin’in bu yaklaşımının ABD tarafından benimsenmediğini görüyoruz. Zira Fed başkanı Jerome Powell, dijital dolar çalışmaları konusunda aceleleri olmadığını ve bu konuda ilk olmanın kimseye bir avantaj sağlamayacağını ifade etmişti.

Çin’den sonra Rusya’nın da dijital ruble konusunda daha istekli olduğunu görüyoruz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu