HaberlerKripto Para

Rusya, Kripto Para İfadesinin Geçtiği Tüm Siteleri Engellemek İçin Harekete Mi Geçti?

Rusya kripto para konusunda ne yapmaya çalışıyor?

Rusya yönetimi son dönemlerde özellikle kripto para ifadesinin geçtiği, ticaretin bile yapılmadığı internet sitelerini bile engellemek için ciddi adımlar atmayı sürdürüyor. Teknolojik anlamda pek fazla başarılı olmayan ülke, özellikle de ekonomik anlamda da büyük bir ülke değil. Halktan alınan vergiler hükümetin en önemli kazanç kaynaklarından bir tanesini ve birincisini oluştururken, son dönemde kripto paralara karşı yönetim çok sert tavır takınmaya başlamış durumda.

Kripto para borsalarının sayısı çok sayıda Avrupa ve Asya ülkesine göre az olan Rusya’da, Putin yönetimi kripto paralar ile ilgili olumsuz değil çok olumsuz görüşe sahip. Bunda Devlet Duması adı verilen meclisin fazlasıyla etkili olduğu bilinirken, Putin’in de kripto para karşıtı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Putin yönetiminin özellikle kripto para birimlerine karşıt olmasının sebebi olarak ülkede oligarklar olarak adlandırılan ülkedeki en büyük finans ve yatırımları kontrol eden banka sahiplerinin Putin yönetiminden kripto paralara karşı tavır almasını istemiş olması sebep olarak gösteriliyor. Bu iddialara Putin yönetimi yıllardır olduğu gibi hiçbir zaman net ve net olmayan bir şekilde yanıt vermemeyi tercih ediyor.

Çin’e göre site engellemek konusunda kripto para alanında daha hızlı hareket eden ve kripto paralarla ilgili birçok siteye erişimi engelledikten aylar sonra haber verdiği iddia edilen Rusya’nın ilgili devlet kurumunun, özellikle de temyiz hakkı ve benzer hakların tanınmaması için de ayrıca çaba içerisinde olduğu iddiası mevcut.

Son olarak 3. kez engellendiği iddia edilen BestChange adlı kripto para sitesinin yetkilisi “Rusya’nın ilgili devlet kurumu aylar sonra engel tebliğini bize iletti, temyiz için her zaman ek süre istemek zorunda kalıyoruz ve bu da engel süresinin daha fazla artmasına sebep oluyor” dedi.

Kripto para ticareti yapılamayan BestChange adlı internet sitesi daha çok kripto paralarla ilgili fiyat ve benzer konularda hizmet sunuyor. Herhangi bir şekilde kripto para ticareti yapılamayan BestChange adlı internet sitesinin bile engellenmiş olması Rusya yönetiminin ülkedeki tüm kripto para sitelerini engellemeye “ant içtiği” yorumlarına sahne olmuş durumda.

*Rusya’da mahkemelerin Putin yönetiminden çekindiği iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu