Haberler

Rusya Kripto Para İle Ödemeleri Yasaklayabilir

Rusya Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası ve hükümet yöneticilerinin ülkede kripto para ile ödemeleri yasal olarak yasaklamaya hazırlandığı resmen iddia edildi.

Bugün dünyanın en büyük 2. savunma gücü olmasına rağmen ekonomik olarak kötü durumda olan Rusya bir yeni yasak ile gündeme geliyor. Çin ve ABD kripto para ile ödemeleri yasaklamazken, Rusya’nın kısa süre içerisinde bunu yapacak 3. ülke olma yolunda ilerlediği iddia ediliyor. Resmi Rus mercileri tarafından doğrulanmasa da kısa süre sonra Rusya yöneticilerinin kripto para ile ödeme yapılmasını engellemek, kripto para ile transfer yapıldığında bildirme zorunlulukları gibi kararlara imza atacak oldukları iddia ediliyor.

Resmi kaynaklar daha önce birçok sefer ülkede kripto para birimlerinin bir şekilde önüne geçmek için çalışmalar yapıldığını açıklamış ve 9.xxx dolar ve üzeri olan para transferlerinin bildirilmesi gereksinimi, kripto paraların Rusya Federasyonu bölgelerinde yasaklanması ile ilgili teklif sunmuştu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı