BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Maliye Bakanlığından Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması Geldi!

Ülkeler kripto paralar konusunda Çin'i takip etmiyor.

Çin’den gelen kripto para ve Bitcoin yasakları sonrası, diğer ülkelerin nasıl bir tutum sergileyeceği merak edilirken Rusya’dan da bir açıklama geldi.

Bugün gazetecilere verdiği demeçte Bitcoin ve kripto para yasakları hakkında konuşan Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, hükümetin Bitcoin ve kripto paraları yasaklama gibi bir planını olmadığını söyledi.

Rusya’nın bu konuda Çin’i takip etmeyeceğini belirten Moiseev, vatandaşların dijital varlık satın alabileceklerini ve bunları kripto para cüzdanlarında saklayabileceklerini söyledi.

“Şimdilik kripto para ödemelerinin yasak olduğunu söyleyebilirim. Vatandaşlar kripto para satın alabilir ve bunları saklayabilirler. Şimdilik bu konularda bir değişiklik yapılmayacağını söyleyebilirim. Böyle bir planımız yok.”

Rusya’da kripto para birimi almak-satmak ve saklamak noktasında bir yasak söz konusu değilken, kripto para ödemelerine izin verilmiyor. Bu konuda bizde de benzer bir düzenleme söz konusu. Zira Merkez Bankası tarafından çıkarılan yönetmelikle kripto varlık ödemelerinin yasaklandığı ifade edilmişti.

Türkiye ve Rusya kripto paralara karşı tutumları konusunda benzer bir yaklaşım sergiliyor. Bundan birkaç ay önce Türkiye’de kripto para birimlerini yasaklamak gibi bir niyeti olmadığını açıklamıştı.

Bitcoin ve kripto para yasakları konusunda Çin’in yalnız kaldığını görüyoruz. Ülkelerin Çin gibi kendi dijital paralarını çıkardıktan sonra bu sektöre ilişkin yaklaşımları değişecek mi bunu zaman gösterecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu