Kripto HaberleriHaberlerRusya Merkez Bankası: Bu Suç Dolu Kripto Paralara Yatırımı Reddediyoruz Ve Vatandaşları...

Rusya Merkez Bankası: Bu Suç Dolu Kripto Paralara Yatırımı Reddediyoruz Ve Vatandaşları Uyarıyoruz!

Takip et

Bir süre önce kripto para birimleri ile ilgili mevzuat geliştiren Rusya yönetimi yeni bir adım daha atmaya karar verdi. Kripto para birimleri konusunda Pekin yönetiminin adımlarına benzer adımlar atma yolunda ilerleyen Rus yetkililer, Rus vatandaşlarının kripto paralardan uzak durması ve kripto para yatırımları yapmaması için bazı uyarılarda bulunmaya başladılar.

Kripto para birimlerinin artık bir ödeme ve hizmet alma aracı olarak kullanılamayacak olduğu geçen gün ülkede kabul edilirken, yetkililer sıradaki hamleyi kripto paralara yatırımları tamamen yasaklama adımına geçebilir.

Rusya Merkez Bankası’nın başkan yardımcısı Sergei Shvetsov, kripto paraların kara para aklama ve benzer eylemler için çok fazla kullanıldığını ve kripto para yatırımlarının para kaçırma aracı olarak kullanıldığını bildiklerine değinirken, aynı zamanda Anayasal olarak bazı kanunlara karşı bu durumun suç olduğunun bilinmesini istediklerini vurguladı.

Kripto paralar aynı zamanda bazı kimseler tarafından kara para aklama, para aklama ve benzer kötü amaçlı eylemler için çok fazla ve çok sık kullanılmaktadır. Bunun farkındayız ve tüm dünyada merkez bankaları kripto para birimleri ile böyle suçlar işlendiğinin çok iyi farkındadır. Bu Anayasal bir suçtur ve çok ağır yaptırımlar uygulanması gerekmektedir.* – Shvetsov.

Kripto Paralar Yatırım Aracı Değil!

Sergei Shvetsov, kripto paraların bir yatırım aracı olarak değerlendirilmemesi gerektiğini ve bunun Rus yatırımcılar için büyük bir tehlike olabileceğine değindi.

Hükümet ve finansal şirketlerin Rus vatandaşlarını asla kripto paralara teşvik etmemesi gerektiğine değinen Shvetsov, “kripto paralar bir yatırım aracı olamazlar. Merkezi hükümet başta olmak üzere finansal aracılar ve şirketler Rus vatandaşları başta olmak üzere kimseye Bitcoin ve altcoin yatırımlarını önermemeli ve tavsiye etmemelidir.” dedi.

Kripto para sektörünü suç sektörü olarak gördüklerine değinen Shvetsov, “kripto para birimi sektörünü suç sektörü olarak görüyor ve bu sektörde çok fazla sayıda ve çok sık suç işlenmektedir. Bunun farkındayız ve buna dönük olarak sürekli güvenlik çalışmalarımızı ve uyarılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

*Açıklamalar Rusça (Rusya) dilinden çevirilmiştir. Rusya Merkez Bankası ülkedeki Rus vatandaşlarına kripto paraları tavsiye etmemektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları