Haberler

Rusya Merkez Bankası’ndan Endişelendiren Dijital Para Açıklaması: Anonimlik…

Rusya Merkez Bankası başkanı Elvira Nabiullina, dijital ruble hakkında konuştu.

Rusya Merkez Bankası başkanı Elvira Nabiullina, ülkesinin bir süre sonra çıkarması beklenen dijital ruble ile ilgili çalışmalarına devam ettiği ancak bu konuda bazı soru işaretlerinin kendilerinden yanıt beklediğini belirtti. Rusya’nın kripto para birimleri konusunda uyguladığın sansürün yanında dijital para biriminde de herhangi bir anonimlik sağlamayacak olduğu Nabiullina tarafından açıklandı.

Nabiullina, konu ile ilgili yaptığı açıklamada rublenin dijital versiyonunda gizliliğin daha fazla olması gerektiğini ancak anonimlikten söz edilemeyeceğini şu sözlerle açıkladı: “Yine de anonimliği dijital ruble işlemlerinin gizliliği ile karıştırmamalıyız. Nitekim, nakit işlemlerle desteklenen aynı düzeyde anonimlik dijital ruble için geçerli olmayacak. Ancak gizliliğin artırılması mümkün olacaktır.

Rusya Merkez Bankası sistemlerince dijital ruble ile ilgili kayıtların tutulacağını açıklayan Nabiullina, “Rusya Merkez bankası, merkez bankasının dijital para birimi olan Rus Rublesi’nin (CBDC) bir kaydını sürekli olarak tutacak. İşlemleri başka birinin görüp göremeyeceği, onaylanmış dijital ruble modeline bağlı olarak değişim gösterecektir.” açıklamasında bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu