Haberler

Rusya Telegram Yasağını Kaldırdı!

Rusya'nın İletişim, Bilgi Teknolojisi ve Kitle İletişim Denetleme Federal Servisi (Roskomnadzor), Telegram yasağını kaldırdıklarını duyurdu.

Rusya’nın İletişim, Bilgi Teknolojisi ve Kitle İletişim Denetleme Federal Servisi (Roskomnadzor) tarafından yapılan açıklamaya göre, Telegram adlı uygulamaya erişim tamamen yeniden sağlandı.

2 yıldır yasak olmasından dolayı milyonlarca Rusya vatandaşının asla giriş yapamadığı Telegram uygulamasının şifreli mesajlaşma içeriyor olmasından dolayı Rusya için tehdit oluşturabileceği iddia edilmiş ve bu sebeple Telegram’dan olumsuz yanıt alınca başsavcılık hükümet desteği ile beraber uygulamanın tüm servis ve sunucularına karşı yasak uygulama kararı almıştı.

Bugün ise yasak 2 yıl sonra devlet duması olarak adlandırılan mecliste 2 üyenin yasağın kaldırılması yönünde adım atmasından bir süre sonra tamamen kaldırılarak 2 yıllık yasağı sonlandırdı. Kısa süre içerisinde milyonlarca kişi Telegram’a yeniden kavuşmanın hayalini kuruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu