coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRusya, Uluslararası Ödemelerde Kripto Para Kullanımı Konusunda Özel Bir Komite Kuracak!

Rusya, Uluslararası Ödemelerde Kripto Para Kullanımı Konusunda Özel Bir Komite Kuracak!

Rusya'da uluslararası anlaşmalarda kripto para birimlerinin kullanımı için özel bir komitenin kurularak lisans vereceği açıklandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Rusya uluslararası ödemelerde kripto para birimlerinin kullanımı için lisans vermek üzere özel bir komite kuracağını açıkladı.

Rusya’da Uluslararası Anlaşmalarda Kripto Para Birimlerinin Kullanımı İçin Özel Bir Komite Lisans Verecek

Komitede çeşitli bakanlıklardan, Merkez Bankası’ndan ve kolluk kuvvetlerinden uzmanlar yer alacak. Deney için özel bir yasal rejim de getirilecek. Interfax’a göre, Maliye Bakanlığı başkan yardımcısı Alexei Moiseyev bunu söyledi.

Hükümette dış ekonomik ödemelerde kripto para birimlerinin kullanılması kararı, bu yöntemin esnekliği nedeniyle alındı.

Böylece işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor ve dahası işlemler için herhangi bir hesaba ihtiyaç duyulmuyor. Aynı zamanda, bu tür transferler için gereksinimler asgari düzeyde kalıyor.

İlgili Haber  Rus Güvenlik Kurumlarına Ait Yüzlerce Bitcoin Cüzdanı Hacker Tarafından Ortaya Çıkarıldı!

Ancak bakan yardımcısı vatandaşlara kripto para birimlerine yatırım yapmalarını tavsiye etmedi.

Bu durum Devlet Duması üyeleri tarafından deneysel rejimin ilgili bir tasarısı olarak değerlendiriliyor. Alexei Moiseyev, rejimin işleyebilmesi için büyük olasılıkla İdari Suçlar Kanunu’nda da değişiklikler yapılması gerekeceğini kaydetti.

Daha önce, Rus yetkililerin dış ödemelerde dijital para birimlerinin kullanımını düşündükleri bildirilmişti. Ancak Merkez Bankası bu tür fonların iç ödemelerde kullanılmasına karşı çıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ABD hükümetiyle yakın işbirliği içinde çalışan Chainalysis’in paylaştığı bir gönderide, kimliği bilinmeyen bir kişinin Bitcoin blok zincirinin işlemleri belgeleme şeklindeki bir özelliği kullanarak Rus Yabancı Askeri İstihbarat Teşkilatı (GRU), Yabancı İstihbarat Servisi (SVR) ve Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından kontrol edilen 986 cüzdanı tespit ettiği belirtilmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları