Kripto HaberleriHaberlerRusya Vatandaşların Altın Öneriyor, Bitcoin'i Yasaklayabilir

Rusya Vatandaşların Altın Öneriyor, Bitcoin’i Yasaklayabilir

Takip et

Rusya Federasyonu küresel barışı tehdit edebilecek düzeyde gold (altın) almaya başladı. Rusya Federasyonu ülkede Merkez Bankası’nın elindeki doları çıkarıp yerine çok fazla altın alması hakkında yapılan açıklamalar ülke tarafından bu alımların dünyada küresel barışı tehdit eden olaylar nedeniyle olabileceği ve bunların iyiye işaretler olmadığı uyarısı yapıldı.

Rusya Federasyonu’nun 3. dünya savaşı açacak olduğu tahmin edilmiyor. Hemen senaryo üretmeye gerek yok ancak İran ve Venezuela gibi sorunlar nedeniyle küresel bir savaşa sebep olabilecek gelişmelere karşı en güvenilir yatırım ve değer aracı olarak bilinen altına yatırım yapmayı sürdürüyor. Altın yatırımı ülkede rekor kırarken, şimdilerde Rusya Federasyonu kripto para birimlerini de yasaklamayı tekrar tekrar gözden geçiriyor. Kripto para birimlerinin değeri konusunda ciddi endişeler olsa da ülkede Rusya Federasyonu vatandaşlarının kripto para sahibi olması istenmiyor. Bu ise sonuç olarak ülkede daha büyük sorunlara ve buna bağlı olarak ülkede yasaklanacağına dair sürekli teklifler verilmekte olan kripto paraların daha fazla bilinirliğini artırıyor.

Başkan Putin ve devlet daireleri Rusların kripto paralara asla yatırım yapmamasını, altına yatırım yapmaları önerisinde bulunmakta.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları