HaberlerKripto Para

Rusya ve İran Kripto Para Ticareti Gerçekleştirecek

Nexo

Rusya ve İran arasında kısa süre sonrasında kripto para ile ticaret döneminin açılabilecek olduğu iddia ediliyor. İddialara göre bir süredir ABD tarafından yaptırım üzerine yaptırım uygulanan Rusya ve İran’ın yaptırımlar dolayısı ile birbirlerine mal gönderimi ve bir takım ürün satışları yapamaz hale gelmelerinin önünü açmak adına görüşmeler yapan siyasi yetkililer, yaptıkları görüşmeler sonrasında bu durumu engellemenin en iyi yolunun sağlıklı bir sistem kurularak Bitcoin ile ödeme yapılarak aşılabilecek olduğuna karar verdi.

Yetkililer bu kararı alırken yapılacak olan ticaretin boyutu ne kadar büyük olursa olsun ödeme yapılabilecek olduğunu, bu sayede baskıdan ve diğer yaptırımlardan kurtulabilecek olduklarının kanaatine vardılar.

ABD  Çözüm Bulmuş Durumda

ABD ise kripto paralar ile yaptırımların delinmesini engellemek adına çözüm yollarını şimdiden belirlemiş durumda. Venezuela konusunda Petro’yu tamamen yasaklayan ABD’nin gelecek dönemde kripto para konusunda çok daha sert önlemler alabilecek olduğu üzere yaptırım uygulanan şirketlerin hareketlerini ve stok durumlarını dahi takip edebilecek kadar ileri gidebileceği açık ve net şekilde bilinmekte.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı