Haberler

Rusya’da Coronavirüs İle Dolandırıcılık Olayları Artışa Geçti

Başkan Putin ülkesinde olan bitenler konusunda yaptığı açıklamalar ile gündeme gelirken, bugünlerde Rusya ekonomisi alarm seviyesine geçmiş durumda.

Kremlin, Rus halkına gerekli olan ekonomik yardımları yapmak konusunda zorlanırken, özellikle Rusya ekonomisinin ABD ve AB yaptırımları altında büyük bir coronavirüs salgını ekonomisini kaldıramayabileceğinden söz edilmekte. Bu dönemde coronavirüs nedeniyle birçok ülke gibi Rusya’da bazı adımlar atıyor ve halka yardımlar, dezenfeksiyon konusunda düzenlemeler ve zorunluluklar getirmeyi sürdürüyor.

Ancak Başkan Putin yönetiminde olan, 20 yıldan daha fazladır ülke yönetiminde olan Rusya, son 20 yıl içerisinde ekonomik olarak çok fazla gelişse bile ABD ve diğer ekonomilere göre çok ama çok küçük oranda bir gelişme ve genişleme yaşadı.

Bu dönemde ise parasız kalan Rus siber saldırganların özellikle coronavirüs iddiaları ile Rusya dışından başta olmak üzere tüm dünyada ağlarına düşürdüklerinden binlerce euro para çaldıkları ve kullanıcıları kandırdıkları belirtiliyor.

Dolandırıcılık olayları sadece Rusya’da değil, ABD’de de bu dönemde %300’e varan oranlarda arttı ve bu artışın büyük bölümünde coronavirüs kullanılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu