Haberler

Rusya’da Kararname İmzalandı: 31 Haziran 2021 Kripto Paralar İçin Son Tarih!

Rus yetkililerin kripto paralarını bildirmesi için son tarih belli oldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugün imzaladığı kararname sonrasında Rusya’da yetkililerin 30 Haziran 2021 tarihine kadar mevcut kripto para varlıklarını bildirmesinin zorunlu olacağı açıklandı. 30 Haziran 2021 tarihinden önce Rus yetkililer bir form aracılığıyla ne kadar kripto para birimi sahibi olduklarını, kripto para cinsinden hangi kripto paradan ne kadar varlığa sahip olduklarını açıklamak zorunda kalacaklar.

Yetkililerin bildirmesi için verilen son tarih olan Haziran ayının 30. gününden sonra bildirim yapanlarla ilgili nasıl işlem yapılacağı henüz gizemini koruyor.

1 Ocak 2021’de Başlayacak

Bazı Rus yetkililerin 1 Ocak 2021’de başlayacak kararname süresinden önce kripto paralarını yüksek fiyatların etkisiyle elden çıkarabilecekleri belirtilirken, özellikle de Rus yetkililerin kripto paralar konusundaki açıklamalarının bu süreçte önemli olacağı Rus basınında yer aldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu