Kripto Para

Rusya’da Kripto Para İlgisi Arttı

Rusya'da ilgi artıyor.

Rusya Federasyonu vatandaşları dünyadaki en gizli para olarak kripto paraları gördüklerinden kripto para yatırımlarına yönelik ilgilerini son dönemde ödeme yöntemi olarak kripto paraları tercih eden mağaza sayısının da artmaya başlamasının sonucunda daha fazla ilgi duymaya başladılar. Ülke vatandaşlarının büyük kısmının kripto paralardan haberdar olmadığı, Moskova merkezli olarak ise kripto paranın ne demek olduğunu bilenlerin sayısının diğer bölgelere göre çok fazla olduğu araştırılmıştı.

Başkan Putin, kripto paraların Rusya tarafından ticaret için kullanılmasının önündeki engelleri de kaldıracak olduklarını ve kaldırılacak olan engellerden sonra Rusya’nın diğer ülkelerle ticaret işlemlerinde olası ABD Doları kullanılmasının yerine kripto paraları kullanabilecek olduklarını, buna rağmen ABD Doları’nın etkisini kırmanın mümkün olmadığını açıklamıştı.

ABD’nin bilgisi dışında değil

Rusya’nın kripto paraları kullanması ve tamamen gizli olmadığına inandığını düşünen kripto para analistleri ise Rusya tarafından kripto para ile ticaret yapılması halinde yaptırımların delinmesinin mümkün olmayacağını ve ülkenin bunu iyi biçimde bildiğini düşünüyorlar. Rusya’nın kripto paralara ilgisinin gelecek birkaç yıl sonunda artması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu