Kripto HaberleriHaberlerRusya'da Kripto Paraların Belirsizliği Sürüyor

Rusya’da Kripto Paraların Belirsizliği Sürüyor

Takip et

Rusya Merkez Bankası geçtiğimiz birkaç gün önce merkez bankası destekli kripto para birimi projesi ile ilgili olarak hükümet ile masaya oturdu. Bu sadece görüşme içindi ve herhangi bir şekilde kripto para birimi üretimini içeren bir görüşme değildi. Kripto para üretmeyeceklerini ve sadece bunu görüştüklerini açıklayan Rusya Merkez Bankası Başkanı, kripto paralar konusunu merkez bankası destekli kripto para adı altında görüştüklerini açıkladı.

Bugün Rusya’da artık kripto paralar öyle bir belirsizliğe kapıldı ki ülkede kripto paralara ne olacağı konusunda Başkan Putin yönetimi birbiri ile çelişiyor. Rusya ekonomisi zaten iyi olmayan ülkelerden birisi iken, bu belirsizlik Rusya ekonomisinde daha fazla insanı kripto para yatırımı yapmaya yönlendiriyor.

Aslında Rusya ekonomisinde milliyetçi olan insan sayısı fazla olduğu için son yıllara kadar ABD Doları alan Rus vatandaşlarının sayısı bile sınırlıydı. Şimdilerde ise Rusya vatandaşları milliyetçi davranmanın aslında kendilerine dönüşünün ve ülkeye dönüşünün zarar olduğunu anlayınca kripto para birimlerine ve dolara yöneldiler. ABD Doları alan Rus vatandaşı sayısı eskiye göre daha fazla artış eğilimi gösterirken, aynı zamanda kripto para alan insan sayısı Moskova’da son tahmini rakamlara göre 200 bini geçti.

Kripto para sahibi Rusyalı sayısında yaşanan bu artış Başkan Putin yönetimince durdurulamadı. Rusya’da insanlar artık daha fazla kripto para sahibi olurken, bu konuda bir belirsizlik var. Parlamento kripto paraları yasaklamak isterken, bir taraftan ise 9.000 dolara kadar olan kripto para işlemlerinin bildirilmemesini sonrasındaki yüksek işlemlerin bildirilmesini istiyor.

Merkez Bankası geleceğe yönelik bazı projelerde kripto paraları görüşüyor. Tüm bunlar aslında kripto para birimlerinin ülkede büyük bir belirsizlik içerisinde olduğunu gösteriyor. Kripto para birimleri eğer ki Rusya’da yasaklanırsa finansal özgürlük alanında yeni bir ‘darbe’ olarak değerlendirileceği ve Rus vatandaşlarını kısıtlayıcı bir hamle olarak değerlendirileceği için tepki çekecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları