BlockchainHaberler

Rusya’da Oy Sistemine Saldırı!

Bitfury destekli Blockchain tabanlı oy sistemi Anayasa değişiklikleri oylamasında saldırıya uğradı.

Rusya’dan yapılan resmî açıklamada Bitfury tarafından desteklenen ve kontrol edilen, Blockchain teknolojisi altyapısını kullanan oy verme sistemine yoğun siber saldırı yapıldığı açıklandı. Bu sistemin bu dönemde özellikle Rusya vatandaşları tarafından Anayasa değişiklikleri sırasında oy vermek için aktif olarak kullanıldığı, sistemin güvenliği için gerekli önlemlerin alınmaya devam edildiği ifade edildi.

Başta Rus hackerlar olmak üzere ABD ve Çin gibi ülkelerden de bu sisteme saldırıların sürdüğüne inanılıyor. Ancak en büyük saldırıların özellikle Putin karşıtı siber saldırganlar tarafından yapıldığı ifade edilirken, özellikle de kısa süre içerisinde sisteme onlarca farklı merkezden saldırı düzenlenmiş olabileceği tahmin edilmekte.

Bu konuda Rusya saldırıların boyutunu kesin olarak açıklamazken, yakın zamanda siber saldırılar dolayısı ile sistemin çöküp çökmeyeceği merak konusu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı