BlockchainHaberler

Rusya’da Oy Sistemine Saldırı!

Bitfury destekli Blockchain tabanlı oy sistemi Anayasa değişiklikleri oylamasında saldırıya uğradı.

Rusya’dan yapılan resmî açıklamada Bitfury tarafından desteklenen ve kontrol edilen, Blockchain teknolojisi altyapısını kullanan oy verme sistemine yoğun siber saldırı yapıldığı açıklandı. Bu sistemin bu dönemde özellikle Rusya vatandaşları tarafından Anayasa değişiklikleri sırasında oy vermek için aktif olarak kullanıldığı, sistemin güvenliği için gerekli önlemlerin alınmaya devam edildiği ifade edildi.

Başta Rus hackerlar olmak üzere ABD ve Çin gibi ülkelerden de bu sisteme saldırıların sürdüğüne inanılıyor. Ancak en büyük saldırıların özellikle Putin karşıtı siber saldırganlar tarafından yapıldığı ifade edilirken, özellikle de kısa süre içerisinde sisteme onlarca farklı merkezden saldırı düzenlenmiş olabileceği tahmin edilmekte.

Bu konuda Rusya saldırıların boyutunu kesin olarak açıklamazken, yakın zamanda siber saldırılar dolayısı ile sistemin çöküp çökmeyeceği merak konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu