BitcoinHaberler

Rusya’dan Bitcoin Açıklaması Geldi! “Henüz Hazır Değiliz”

Rusya'dan Bitcoin açıklaması geldi.

Bitcoin ve kripto paralar büyük bir dalgalanma içerisindeyken bir açıklamada Rusya’dan geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in basın sözcüsü Dmitry Peskov bugün gazetecilerin sorularını yanıtladığı bir oturumda, Bitcoin’e ilişkin açıklamalarda bulundu.

Rusya’nın Bitcoin’i tanımak için hiçbir nedeni olmadığını aktaran sözcü, bunun kendilerine bir fayda da sağlamayacağını ekledi.

Peskov, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi haline getirmesinin ardından gelen sorulara, “Rusya bu tür adımlara hazır değil” yanıtını verdi.

Bitcoin’i “yarı para birimi” olarak nitelendiren Peskov, onu resmi parasal araçlara eşitlemenin ülkenin finansal sistemine zarar vermekten başka bir şey yapmayacağını söyledi.

Bitcoin’in henüz olgunlaşmamış bir para birimi oluşu ve devletlerin finansal sistemlerini tehdit etmesi ülkelerin çekinmesine neden oluyor. Ancak bu hükümetleri ve yöneticileri seçenlerin halk olduğu unutulmamalı. Dolayısıyla tabanda oluşan benimseme ve kabullenme artmaya devam ettikçe, yöneticilerin veya hükümetlerin ne düşündüğü önemli olmayacak.

Hükümetlerin yanlış para politikaları nedeniyle her gün fakirleşen ve finansal özgürlük isteyen halklar hükümetleri kripto paraları ve Bitcoin’i benimsenmesi noktasında zorlayacaktır. Bu sadece biraz zaman meselesi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu