Haberler

Rusya’dan CBDC Açıklaması

Rusya, CBDC konusuna daha çok dikkat etmeye başladı.

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Alexey Zabotkin, ülkesinin son dönemde CBDC konusunda daha hızlı ve daha ileri adımlar atmaya devam ettiğine işaret ederek düzenleyicilerle ilgili önemli bir detaya değindi. Düzenleyici kimselerin coronavirüs sonrasında CBDC konusuna daha fazla önem ve öncelik verdikleri açıklamasında bulunan Zabotkin, “düzenleyiciler artık CBDC’ler konusunda çok daha fazla dikkatli ve daha fazla bu konu üzerinde çalışıyor” dedi.

Rusya Merkez Bankası’nın ilk CBDC üreten banka olmayacağı ve halka ilk olarak CBDC sunan ülke olmayacağı biliniyor olsa da bu açıklamalar gelecekte Rus Rublesi CBDC’sinin daha gelişmiş ve daha fazla ilgi çekeceğine işaret olarak yorumlandı.

Rusya’da henüz pilot projenin uygulanmadığı da ayrıca biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu