Kripto HaberleriHaberlerRusyalı Yetkili: Bitcoin Felaket Yaratır!

Rusyalı Yetkili: Bitcoin Felaket Yaratır!

Takip et

Rusya Parlamentosunun Alt Kanadı Devlet Duması görevlisi Nikolai Arefiev, kripto para yatırımlarına ve yatırımcılarına potansiyel olarak Rusya ekonomisini ve dünya ekonomisini ‘yok edici’ bir yatırım yaptıklarının farkında olmasını önerdi.

Kripto paraların sadece ekonomileri değil devletleri de yok edebilecek olduğunu açıkladı. Bitcoin aracılığı ile ülkelerin ekonomik olarak çöküp Rusya Federasyonu devletinin yok olabilecek olduğunu, sıcak paranın yurtdışına kaçırılmasında Bitcoin’in önüne hiçbir şekilde engel konulamayacak olduğunu açıkladı.

Rusya Parlamentosunun Alt Kanadı Devlet Duması görevlisi Nikolai Arefiev, tarafından yapılan açıklamalar Rusya’da kripto para karşıtlığının arttığının bir temsili oldu. Bitcoin’in yasaklanması için her yolu deneyen ülkeler arasında yakın zamanda ”devlet güvenliği” gibi sebepsiz nedenlerle Bitcoin ve kripto para birimlerinin yasaklanması mümkün. Rusya ve Çin’de kripto para karşıtı olan devlet görevlisi sayısında büyük bir artış var. Bunun birçok nedeni olsa da çoğu kripto para yasaklarının uygulanması için devlet destekli lobi çalışması nedeniyle olan çalışmalar. Türkiye Cumhuriyeti’nde kripto para yasaklarından söz edilmiyor ve devlet kripto paralar için çok açık özgürlük sunuyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları