Haberler

Rusya’nın Dijital Parasına 5 Banka Katılacak!

Rusya'nın 2021 yılı başında pilot projesini başlatacağı halka açık olmayan dijital Ruble projesine 5 banka katılacak.

ABD ve AB’nin yaptırımları ve üretim sorunlarına bağlı olarak gelişmiş ülkelerin ekonomisinin yanından bile geçemeyen Rusya ekonomisi son yıllarda daha büyük kayıp veriyor. ABD’nin yaptırım uygulamaları, AB’nin ekstra yaptırımları eklendiğinde doğalgaz satışları çıkarıldığında ekonomide büyük bir açık olduğu rahatlıkla görülüyor.

Şimdilerde para biriminin daha fazla değer kazanması ve dünyadan geri kalmamak için yeni dijital para birimi adımları atan Rusya, açıklamalara göre pilot projesine 5 bankayı ekleyecek.

Bu bankaların adı devlet destekli Promsvyazbank Bankası, Moskova Kredi Bankası, Zenit Ticaret Bankası, Dom.RF İpotek Bankası ve Kırım Rusya Ulusal Ticaret Bankası olarak açıklandı.

Buna göre 5 banka halka açık olmayan dijital Ruble pilot projesine katılacak ve deneyimlerini geliştirecek. Diğer bankaların pilot projeye katılıp katılmayacağı belirsiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu