Kripto HaberleriHaberlerRwanda Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor

Rwanda Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor

Takip et

Rwanda Merkez Bankası’nın Libra benzeri farklı bir yeni nesil kripto para birimi geliştirmek istediği iddia edildi. Yerel basına konuşan bir fon yöneticisi, ülkenin bu tür adımlar atmak istediğini doğruladı ancak bu konuda henüz bir süreden beridir araştırmalara devam ettiklerini ve bunun dışında kripto para birimi konusunda merkezin henüz kesin kararlar vermediğini açıkladı.

Rwanda’nın kendisine ait bir kripto para birimi üreterek vatandaşlara sunmasının ülkede ekonomik kalkınmanın temeli olabileceği ve daha fazla iyi bir ekonomi ortaya çıkarabileceğine dair rivayetler olduğu ifade edildi.

Bankalar son yıllarda kripto para birimlerine pek fazla değer vermemişti ve son Libra projesi bankaların daha fazla kripto para birimi projelerine ve stabilcoin kripto para birimlerine bakmalarına ve bunlarla ilgili çalışmalar yapmalarına neden oldu. Henüz Türk Merkez Bankası, kripto paralar ile ilgili adım atmazken Avrupa ve ABD’de de bu konuda bazı çalışmaların sürdüğü ancak henüz kesin bir karara varılamadığı biliniyor. ABD Federal Rezerv Bankası Libra benzeri bir kripto para birimi çıkartmayı gündeme alsa da henüz kesin bilgi yok.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları