Haberler

S-400 Yaptırımı Endişesi Türklerin Bitcoin Alımını Arttırabilir

S-400 hava ve füze savunma sistemi Türkiye'ye teslim edilmeye başladı.

Rus yapımı S-400 hava ve füze savunma sisteminin Türkiye’ye teslim edilmeye başlamasının ardından Türk yatırımcılar dolar kuruna kilitlendi. Henüz Amerikan yönetiminden en ufak bir açıklama yapılmazken, NATO son dakika açıklaması olarak S-400 nedeniyle yaptırımlardan endişeli olduklarını ve Türkiye’ye karşı uygulanacak olan yaptırımlardan endişe duyduklarını resmi olarak açıkladı. ABD yönetiminden hiçbir şekilde açıklama yapılmaması ise gündemin merak uyandıran sorusu oldu.

Türk yatırımcıların dolar kuru endişesi nedeniyle mevcut varlıklarının bir kısmını Bitcoin olarak değerlendirmeye alabilecek oldukları, dolar kurunun 5.73 TL seviyesine yükseldiği bu dakikalarda daha büyük bir artış öncesinde Bitcoin sahibi olan Türk sayısının artışa geçebilecek olduğuna dair iddialar gündeme geldi. Kripto para birimi yatırımcısı olan Türk vatandaşları hem dolar kurundan hem kripto para yatırımından büyük oranda kazanç elde edebilmek için Bitcoin varlıklarını sürekli güçlendiriyor ve bunu yaparken dolar kuru artarsa herhangi bir kayıp neredeyse hiç yaşamadan kazanç elde etmiş oluyor. Bitcoin fiyatının giderek yükselişe geçmiş olması yatırımcılara çifte kazanç sağlamakta oldukça iyi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu