Kripto HaberleriHaberlerSadece ABD Değil, AB'nin Olası Bitcoin Engelleme Kararı Da BTC'yi Düşürebilir

Sadece ABD Değil, AB’nin Olası Bitcoin Engelleme Kararı Da BTC’yi Düşürebilir

Takip et

Avrupa ve ABD dünyanın dünyanın en büyük ekonomi gücünü ve en büyük savunma gücünü oluşturuyor. Rusya ve Çin bu 2 deve karşı ayaklansa bile gerek savunma, gerek ekonomik olarak hiçbir başarı elde edemiyor ve nitekim bunun örnekleri bugün görülüyor. AB’nin savunma anlamında henüz gücü yeterince iyi olmamasına karşın bugünlerde ciddi bir savunma harcaması yapmaya başlamış durumdalar ve giderek artış ve değer görmekte savunma alanında daha iyilerini ortaya çıkarmaya çalışmaktalar. Bitcoin fiyatının düşüşü, yine benzer olarak kripto para pazarının engellenmesine yönelik AB’nin atacak olduğu tek bir adım bile kripto paraların fiyatını ciddi oranda düşürebilir.

ABD’nin AB ile kripto paraları engellemesi demek ise tüm dünyada kripto para birimlerinin yeryüzünden silinmesi ve bir daha yeryüzünde hiçbir kripto para biriminin adında söz edilmemesi anlamına gelmiyor. Kripto paralar yapı itibari ile engellenemez ancak büyük devletler tarafından yapılacak olan olası bir yasaklama Bitcoin fiyatında çok olumsuz etkiler yaşatabilir.

*5.000 dolar örnek olarak verilmiştir. Olası bir engelleme kararından sonra %70’lik bir düşüş öngörüsü mevcut olsa da kesin bir veri yoktur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları