Kripto HaberleriBitcoinSage Araştırması: BTC ile maaş alabilirim diyenlerin oranı yüzde 39

Sage Araştırması: BTC ile maaş alabilirim diyenlerin oranı yüzde 39

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Sage isimli bir firmanın kripto paralar ile ilgili yaptığı araştırmanın sonuçları insanların %39’luk kısmının maaşlarını Bitcoin ile veya farklı bir kripto para birimi üzerinden alabilecek olduğunu gösterdi. Kripto para birimleri ile ilgili olarak yapılan araştırmada insanların ne kadarlık bir kısmının maaşlarını kripto paralar üzerinden almak istediği yönünde bir sonuca ulaşmak amacı ile bu araştırmanın yapıldığı açıklandı.

Araştırmada kripto para sahibi kişilerin ortalama olarak 18-34 yaş grubunun olumlu olarak bu fikre baktığı, üst yaş gruplarında ise maaşlarını nakit alma isteği veya banka hesabına maaş alma isteğinin orantısal olarak daha da fazla yüksek olduğu açıklandı.

Oran yüksek!

Kripto para ile maaş almak isteyenlerin oranının yüksek olması ise hükümetleri bu konuda harekete geçirebilecek olan sebeplere neden olabilir. Bazı patronların vergi ödememek adına maaşları kripto paralar üzerinden ödeme isteği, Türkiye gibi ülkelerde ise kayıtdışı çalışanların yakalanmaması adına kripto paralar üzerinden ödeme almayı tercih etmesinin etkilerinin oldukça fazla olabilecek olduğu tahmin ediliyor. Sage araştırmasının ilerleyen birkaç yıl içerisinde nasıl yönde değişim gösterecek olduğu da merak ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları