Haberler

Sağlık Bakanı: İstanbul Vaka Ve Ölü Sayısında En Üst Sırada

T.C. Sağlık Bakanlığı'ndan her gün yapılan düzenli duyurulara bugün bir yenisi daha eklendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada Türkiye’de görülen coronavirüs vaka sayısı ve ölüm oranlarını açıkladı. Türkiye’nin dünyada olduğu gibi vaka sayısında hızla ilerlediğini teyit eden Koca, virüsün daha önce bu kadar hızla yayıldığı konusunda bilgileri olmadığını açıkladı. Corona virüsün çok büyük ve inanılmaz bir hızla yayıldığını açıklayan Koca, vatandaşların evlerden çıkmamalarını önerdi.

Başkan Erdoğan yönetiminin bu dönemde özellikle corona virüsüne karşı sürekli olarak her gün düzenli duyurular yaptığı bilinirken, Erdoğan’da bugün kendisi açıklamalarda bulundu. Gerekli tüm önlemlerin alındığını belirten Erdoğan, “vatandaşlarımız evlerinde kalsın, hükümet gerekli tüm önlemleri almaya devam edecek” demişti.

Corona Virüsü İllere Göre Sayı

İSTANBUL – 8.852 vaka – 117 ölüm
İZMİR- 853vaka – 18 ölüm
ANKARA- 712 vaka – 7ölüm
KONYA- 584 vaka – 7 ölüm
KOCAELİ- 410 vaka – 8 ölüm
ISPARTA- 268 vaka – VERİ YOK
SAKARYA- 207 vaka – VERİ YOK
ADANA – 197 vaka – 3  ölüm
BURSA – 135 vaka – VERİ YOK
SAMSUN – 112 vaka – VERİ YOK

Türkiye’de hızla artıyor

En fazla vaka İstanbul’da görülürken, vatandaşların gerekli tedbirlere, işe gitmek ve diğer sebepler dolayısı ile uyamıyor olmasının da vakaların artmasında en önemli etkenler olduğu dile getiriliyor. Sağlık çalışanlarından 601 kadarına virüsün bulaştığını doğrulayan Koca, tedavisi süren hastaların ise sürekli olarak taburcu edilmeye devam edildiğini açıkladı.

Hızla artan vaka sayısı özellikle de gelecek dönemde neler olabileceği endişesi konusunda soru işaretleri yaratırken, bir yandan ise ekonomik tedbirlerin alınmasına sebep oluyor.

Vatandaşlar ekonomiden endişe ediyor

Vatandaşlar özellikle bu dönemden sonra yaşanacak olan ekonomik krizlerin tüm dünyada etkisini gösterip göstermeyeceğini düşünerek hareket ediyor. ABD’de ekonomik kriz beklentisi devam ederken, Türk vatandaşlarının da özellikle yatırımcıların bu dönemde nakit tutmayı tercih ettiğinden söz ediliyor.

Bu açıklamalar kripto para yatırımcılarının kararlarını az da olsa değiştirebiliyor iken, bazı yatırımcılar ise bu oranların artması durumunda bile kripto para yatırımları ve döviz yatırımlarına dokunmayacaklarını, döviz varlıklara güvenlerinin daha fazla artış gösterdiğine dikkat çekmekteler.

Bugün döviz varlıklar arasında olan dolar ve Euro son ayların rekorunu kırarken, birçok yatırımcı yükselen kur fiyatlarından dolayı döviz almayı sürdürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu