Haberler

Sahte Haberle Yüzde 250 Değer Kazanan Kripto Para Çöktü!

Binance üzerinde bir anda sahte haberler ile 250 değer kazanan OAX saatler sonra rekor değer kaybı yaşadı.

Nexo

Binance’nin sahte haberler sonrasında OAX isimli kripto para birimi değer kazanmaya başladı. Kripto para birimleri ile ilgili internette çıkan her haberin sadece saatler sonra bir furya yaratabildiği dijital ortamda, kripto para birimleri hakkında çıkan haberler doğru olsa bile bazen abartılı bilgiler ile yayınlanabiliyor. İnsanların bir anda ”bu kripto para biriminin değeri yüzlerce dolar artacakmış” iddiasına güvenerek yatırım yaptıklarıda biliniyor.

Bitcoin bunun tarihi örneklerinden birisini yaşatmıştı. Geçtiğimiz 2018 yılından önce 2017 yılında kripto paralar rekor kırdı. 2017 yılı son ayında rekor kırıldı ve akşam saatlerine doğru kırılan rekor piyasadaki yatırımcıların eş ve dostlarına hemen haber vererek ”arabayı, evi sat hemen Bitcoin adında yatırımı alacağız 40 bin dolar olacakmış” ifadeleri Türkiye’de çok kullanıldı. Binlerce insan Bitcoin aldığı için sosyal medyada kayıplarını nasıl çıkarabilecek olduğunu düşündüğü sırada yatırımcılar, 40 bin dolar beklerken, Bitcoin 16 bin dolara ve sonra 13 bin dolar seviyesine kadar düştü. En son bugün 3.900 dolar seviyesine kadar düşen Bitcoin, yatırımcılarını yarı yolda bırakmış ve tepki çekmişti.

OAX %250’den fazla değerlendi!

OAX kripto para birimi hakkında OAX Vakfı sosyal medya hesabından yayınlanan bazı yeni airdrop çalışmaları başlatılacağı ile ilgili yayınların silindiği ve OAX Vakfı tarafından bu konunun araştırıldığı açıklandı. OAX kripto para birimi 0.50 dolar seviyesinden saatler içerisinde 0.27 dolar seviyesine düşerek %50’den daha fazla değer kaybederken, piyasada bununla ilgili iddialar ise ”önce yükselt, sonra boşalt” operasyonu olabileceği ve bazılarının kazanmak için bunu planlamış olabilecek olduğu iddia edildi.

OAX Vakfı tarafından konu hakkında tüm gerekli bilgilendirilmelerin yapılacak olduğu, konunun araştırılma sürecinde olduğu açıklandı.

Yüzde 250 değer kazancından elde edilen kazancın birçok yatırımcı için bir anlam ifade etmiyor iken, mevcut OAX sahibi olanlar ise hemen satış yaptıklarında paralarına para katmış oldu. Sürprizler ve bilinmezliklerle dolu kripto para camiasının bu haberler sonrasında OAX isimli kripto para olduğunu ilk defa duyduğunu belirtenlerin sayısında artış olurken, kripto para yatırımcıları bu konuda dikkatli olmak gerektiğini zaman zaman yükseliş albenisine kanarak unutabiliyor veya tutulma yaşayabiliyorlar.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı