Kripto HaberleriHaberlerSahte Twitter Hesaplarından Sonra Şimdi de Sahte Uygulamalar Çıktı

Sahte Twitter Hesaplarından Sonra Şimdi de Sahte Uygulamalar Çıktı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Twitter üzerinden kripto para dolandırıcılığı yapmaya çalışanları hepimiz biliyoruz. Her borsa veya ünlü kişinin tweet hesabı altında rahatça görebileceğimiz bu dolandırıcılar insanları çeşitli vaatler ile kandırıyor.

Hatta geçtiğimiz günlerde bu işin boyutu öyle artmıştı ki Twitter’da onaylı olan bir hesap, ismini Donald Trump olarak değiştirmiş ve binlerce dolarlık vurgun yapmıştı.

İlgili Haber
Twitter'da Mavi Tikli Donald J. Trump Hesabı Kirpto Para Dolandırıcılığı Yapıyor!

Bu kripto para dolandırıcılarına bir yenisi daha eklendi. Artık Android telefonunuzun marketinden indireceğiniz bazı programlarla da dolandırıcıların ağına düşmeniz mümkün.

Siber güvenlik uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre birçok Ethereum uygulamasının, hiçbir işlevselliği yok ve ETH ağına bağlı bile değil. Sadece dolandırıcılık için piyasaya sürülmüş bu uygulamalar sizden cüzdan şifrenizi girmenizi isteyerek hesabınızdan habersiz bir şekilde kripto para transferi yapıyor.

Daha farklı yöntemler de var

Örneğin adı Ethereum olan bir uygulama markette 390 dolara satılıyor. Oysa ki para verip uygulamayı indirenler bu uygulamanın Ethereum ağı ile hiç bir bağı olmadığını ve işlevselliği olmayan boş bir uygulamaya 390 dolar gibi ciddi bir para verdiğini görüyor.

Google’nin ve geliştiricilerin bu konuda ne yapacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. Fakat insanların bu konuda mağdur olmaması için ciddi önlemler alınması ve özellikle kripto para uygulamalarının denetleme yapılmadan markete yüklenmesinin önüne geçilmesi gerekiyor.

UYARI: Twitter veya herhangi bir platform üzerinden, kendisine kripto para yatırmasını isteyip devamında size daha büyük bir meblağın yatacağını söyleyen kişilere inanmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları