Kripto HaberleriHaberlerTwitter'da Mavi Tikli Donald J. Trump Hesabı Kirpto Para Dolandırıcılığı Yapıyor!

Twitter’da Mavi Tikli Donald J. Trump Hesabı Kirpto Para Dolandırıcılığı Yapıyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Başkanı Donald J. Trump, sosyal medyayı çok fazla kullanan bir isim. Özellikle Twitter üzerinden yaptığı ilginç paylaşımlarla çoğu zaman dünyanın gündemine oturuyor.

Bugün Twitter üzerinden  Donald J. Trump isimli ve mavi tik almış (onaylanmış) bir hesap kripto para dolandırıcılığı yaptı. Son zamanlarda Elon Musk veya ünlü kripto para analistlerinin isimlerini kullanarak insanları dolandırmaya çalışan kişiler, bu işi çok farklı bir boyuta taşımışa benziyor.

Başkan Donald J. Trump’ın attığı bir tweetin altına yazı yazan bu dolandırıcı; Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini kullanan okuyucularıma dünyadaki en büyük bedava kripto dağıtımını yapmaya karar verdim, tüm okuyucularıma 5000 ETH ve 500 BTC dağıtıyorum” ifadesini kullanmakta.

Bu kişi bu tweetin hemen ardından tüm dolandırıcıların yaptığı gibi, “verilen linkteki adreslere 0.1 veya 3  arasında BTC gönderildiği takdirde 1 ila 30 BTC arasında geri gönderim yapılacak” tarzında boş bir vaatte bulundu.

Birçok Kişi Bu Yemi Yuttu

Paylaşılan adreslere şu zamana kadar 17 BTC’nin üzerinde gönderim oldu. Bu da 128.000 dolar seviyelerine tekabül ediyor.

Bir çok insan, orinal tweetin altında bu onaylı hesabın tweetini görünce inandı ve ne yazıkki bu yeme düşmüş oldu.

Daha önce de haberlermizde belirttiğimiz gibi son zamanlarda artan bu dolandırıclık olaylarında mağdur olmamak için, kimsenin bu tip vaatlerine inanmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları